ASUKOHT:

Allika tn, Kärdla, 92411, Hiiu vald, Hiiumaa
Asukoht kaardil
GPS 58°59'27''N, 22°45'54''E

KONTAKT:

GSM: (+372) 527 0977

KONTAKTISIK:

Heleri Uus

  • ee
  • en


Seotud ettevõtted

Hoovi peale sõites näete kahte valget maja - Roose linnamaja ja Roose saunamaja. Mõlemad majad sobivad suurepäraselt peredele, paaridele ning sõpruskondadele puhkuse veetmiseks Hiiumaal. Majad asub Kärdla serval, keset kadakaid ja hobustekoplit. Kärdla kesklinn ja mererand jäävad 2 km kaugusele.

Aastaringselt avatud Roose linnamaja on ehitatud kauniks puhkemajaks Hiiumaalt pärit riigikogu liikme ja usumehe Karl Kaupsi 1939.aastal valminud elamust.
Maja kahel korrusel on köögid, puhekruumid, magamistoad ja pesemisruumid ning mõlemat korrust saab välja rentida ka eraldi seltskondadele. Õues saab väliterassil grillida.
Roose saunamaja sobib mõnusaks õhtuseks istumiseks kaminatule paistel - saun, hea seltskond, imetore vaade saunamaja terrassilt Hiiumaa kadakasele karjamaale - no mida see hing veel ihkab?

Roose Linnamaja (5+5 kohta)

Majutus: Linnamaja I korrusel 5 kohta ja II korrusel 5 kohta.

  • I korrusel: hubase ahjuga päikseline elutuba ja köök, kus kõik vajalik toidu valmistamiseks. Lisaks 2 kahekohalist magamistuba ja luksuslik vannituba vanniga. Elutoast pääsed terassile päikest nautima või pimedal õhtul taevatähti vaatama. Lisaks 1 ühekohaline magamistuba eraldi sissepääsu ja WC-ga.
  • II korrusel: 2 kahekohalist ja 1 ühekohaline magamistuba. Lisaks elutuba ja köök, kus olemas kõik vajalik toidu valmistamiseks. WC ja duširuum asuvad eraldi ruumides. Ülesse pääsed mööda vanaaegset sisetreppi.

Meie kraanist voolab maailma parim joogivesi - kristallpuhas arteesiavesi ehk surveline põhjavesi.

Hinnad: I või II korrus alates 100€/ööpäev. Pikemal viibimisel soodustused. Kogu maja (max 10 kohta) 260€. Hommikusöök lisatasu eest.
Sauna tellimise võimalus, kui samal ajal ei ole saunamajas külalisi - 100€/saunakord.

Roose Saunamaja (5 kohta)

Majutus: kokku 5 kohta.
Saunamaja sobib öömajaks nii kahele külalisele, perele kui ka sõpruskonnale. Saunamaja esimesel korrusel kaminaga puhketuba ja köök, saun, duššid ja WC. Korrust saab rentida ka oma sündmuse tähistamiseks ilma ööbimise võimalust kasutamata.
Teisel korruse magamiskambrid (2-ne voodi eraldi kambrikeses ning 3 ühekohalist voodit suures eestoas) ning sinna pääseb mööda välistreppi.

Hinnad: Saunamaja (ilma saunata) alates 100€/ööpäev. Saun ööbijale 60 €/saunakord. Hommikusöök lisatasu eest.

Asukoht kaardil

Hiiumaa vaatamisväärsused (10)

Hiiumaa militaarmuuseum

2007. aasta 9. augustil avas uksed Hiiumaa Militaarmuuseum, mille kogus on palju rannakaitserajatistest pärit esemeid. Muuseumi ekspositsioon tutvustab Hiiumaa ranna-kaitserajatisi, relvastust ja laskemoona. Igal eksponaadil on oma lugu: kust ja millal leitud, kes leidis ja mida huvitavat sinna juurde räägitud on. Nõukogude piirivalve ajastust Hiiumaal ei saa üle ega ümber: tutvustame kasarmumiljööd, jälgimis- ja sideseadmeid, õue rajame piiririba rekonstruktsiooni. Ekspositsiooni kroonjuveeliks on Tahkuna Kukeraba patarei BB-316 kahuritoru. Muuseumi kogud ja väljapanek täienevad pidevalt.

Täpsemalt loe siit

Hiiumaa muuseum (Pikk Maja)

1830-aastatel Kärdla Kalevivabriku (1829-1941) direktorite elamuks ehitatud hoone on pikim puumaja Kärdlas (üle 60-ne meetri). Püsiekspositsioonis saab lisaks Kärdla ja vabriku arenguloole tutvuda vabrikutööliste elamuga. Aastaringselt korraldatakse erinevaid lühiajalisi näitusi. Hiiumaa muuseumi Kassari ekspositsioonimaja väljapanek hõlmab Hiiumaa ajaloo tekkest kuni 1990-ndate aastateni. Siin on ka "Hiiumaa viimane hunt" – kuulus hunditopis. Peale pikki aastaid on saarel taas hundid ja isegi karu. Näha on Hiiumaa kuulsaimad ajaloolised isikud pildis ja sõnas nagu Jacob De La Gardie, Ebba Margaretha von Stenbock ja Otto Reinhold Ludwig von Ungern-Sternberg - kuulus "Ungru krahv".

Täpsemalt loe siit

Käina laht ja Orjaku looduse õpperada

4 km pikkusel loodusrajal saate tutvuda Eesti ühe tuntuma linnukaitsealaga Käina lahel ning selle ümbruses (1280 ha). Lindude vaatlemiseks on 3 vaateplatvormi, laudteed väiksematele rahudele ning paviljon siinset loodust tutvustava püsiekspositsiooniga. Lahel pesitseb kuni 92 linnuliiki, sügisesel rändeperioodil võib lindude arv lahel ulatuda 15 000-ni.

Täpsemalt loe siit

Kõpu tuletorn

Hiiumaa kõige tuntum vaatamisväärsus, võiks öelda, et lausa sümbol on Kõpu majakas – maailmas vanim tänaseni töötav tuletorn. Teada on, et juba 1490. aastatel nõudis Hansa Liit tulemärgi püstitamist. Majaka valmimisaastaks loetakse 1531. Kõpu tuli on nähtav 35 meremiili taha. Võimalus tõusta majaka tippu.

Täpsemalt loe siit

Mihkli talumuusuem

Mihkli talumuuseum. 19. sajandist pärit talukompleks on Hiiumaa muuseumi vabaõhukeskuseks. Külastajatel on võimalus tutvuda taluhoonetega ja tellida piknik koos suitsusaunaga.

Täpsemalt loe siit

Reigi kirik

1802. a. valminud kivikiriku ehitas tolleaegse Kõrgessaare mõisa ja Hiiumaa suurmaaomanik O. R. L. von Ungern-Sternberg, keda tuntakse ka Randröövli ja Ungru krahvi nime all. Kiriku ehitas ta oma poja Gustavi mälestuseks. Esimeseks pastoriks oli Reigis Paul Andreas Lempelius, kelle nime jäädvustas kirjanik Aino Kallas oma jutustuses "Reigi õpetaja".

Täpsemalt loe siit

Ristimägi

Omal ajal elas Hiiumaal väga palju rootslasi, kes olid Rootsi kuninga priikirjade järgi vabad inimesed ega pidanud tegema mõisale teopäevi nagu pärisorjadest eestlased. See tekitas aga mõisnikes “paksu verd”. Hiiumaa minemisega Vene võimu alla, küüditas Katariina II 1781.a. siinsed hiiurootslased Ukrainasse. Siit läks väljasaadetute kodukihelkonna piir ja peeti mälestusjumalateenistus, soovides kunagi koju tagasi pöörduda asetati esimesed ristid. Meisterda Sinagi siia ristike ja soovi endale ning saarele head – see toob õnne.

Täpsemalt loe siit

Soera talumuuseum

Soera Talumuuseum moodustab 2016. aastast alates Palade Loodushariduskeskusega ühtse loodusõpet korraldava keskuse. Samas säilitab talumuuseum oma endised funktsioonid.

Täpsemalt loe siit

Suuremõisa loss. Pühalepa kirik

Suuremõisa loss ehitati 18. saj II poolel Ebba- Margaretha Stenbocki (1704-1776) algatusel. Tiibhooned on rajatud 1772. Lossis on 64 tuba. Lossi ümbrusse oli kaevatud 6 tiiki, rajatud park ja aed. 1796. aastal müüdi loss parun Ungern-Sternbergile. Lossipööningul oli kahekordne lagi, kuhu parun olevat Näkimadalatele hukkunud laevadelt röövitud vara peitnud. 19. oktoobris 1802 tappis parun lossis oma laeva "Brig Morian" rootslasest kapteni Karl Johannes Malmi. Selle eest saadeti parun Siberisse asumisele. Praegu on lossis kaks kooli: Suuremõisa Põhikool ja Hiiumaa Ametikool. Viimases saab õppida ka laevakapteniks.
Pühalepa kirik ehk Püha Laurentsiuse kirik on saare vanimaid kirikuid. Esialgne kirik oli ilma tornita ning valmis ilmselt 1270. a. Hilisemal ajal on kirikut mitmel korral ümber ehitatud, torni sai kirik 1770. a. Kiriku kõrval olevasse hauakabelisse on maetud krahvinna Ebba- Margaretha Stenbock (1704-1776), kelle vaarisale Jacob De la Gardiele kuulus kunagi kogu Hiiumaa.

Täpsemalt loe siit

Tahkuna tuletorn

Tahkuna tuletorni konstruktsioonid on valmistatud Pariisis 1874 ja paigaldatud 1875. Torni kõrgus merepinnalt 42,7 m on Eesti randade kõige kõrgem torn. Tuli paistab 18 meremiili kaugusele.

Täpsemalt loe siit