Männiku Metsatalu

Seminarid maal, Aktiivne puhkus, Majutus, Toitlustamine ja söögikohad, Teematalud, muuseumid, külastuskeskused


ASUKOHT:

Intsu küla, 69611, Viljandi vald, Viljandimaa
Asukoht kaardil
GPS 25°35'18'' E, 58°17'54'' N

KONTAKT:

GSM: (+372) 5343 2884

KONTAKTISIK:

Ene Sillamaa

  • ee
  • en
  • ru
  • fi

Paita oma kõhtu ja hinge õdusas looduskaunis puhketalus.

Asukoht: Viljandi kesklinnast 10 km Karksi-Nuia poole, peale Männiku Metsatalu silti vasakule ja läbi küla 1,7 km.
Puhkemaja "Männiku Metsatalu" asub endises metsavahi talus, Loodi looduspargis. Säilinud on koduselt hubane atmosfäär. Puhkajatele on tagatud vaikus ja rahu.
Lisavõimalused: Hommikusöök, köögi kasutamise võimalus, puhkeruumid, 2 saali koolituste ja ürituste läbiviimiseks (20-le ja 60-le), WiFi, 2 sauna (soome saun kaminasaaliga kuni 20-le ja suitsusaun veekogu vahetus läheduses), telkimisvõimalused kuni 10-le telgile, väligrill, varjualune suvisteks üritusteks 80-le, lõkkeplats, laste mänguplats, võrkpall, korvpall, kiiged, paat, loodusrajad.
Ettetellimisel: Toitlustamine, giidiga ekskursioonid ja rabamatkad Viljandimaal, minibussirent.
Aktiivne puhkus: Võimalus matkata metsarajal Loodi looduspargis (erineva pikkusega rajad). Metsarajad sobivad ka jalgrattasõiduks. Hooldatud matka- ja suusarajad Holstre-Polli Tervisekeskuse ümbruses.

Majutus (40 voodikohta)

Majutus: koos lisakohtadega kokku 40 voodikohta.
Ühe ja kahekohalised toad (16 tuba) duširuumi ja wc-ga.
Talupoja sviidis kaks voodikohta magamistoa ja kööginurgaga, duširuum ja wc.
Vidiidis kaks eraldi tuba koos väikse kööginurgaga, mõlemas toas kaks voodikohta, duširuum ja wc.
Vidiit on puhkemaja metsa ääres mõnusaks olemiseks kahele leibkonnale. 
Viidit-vidiit laulavad linnud. Koht kus linnud oma pojad üles kasvatavad on nende kodu, vaatamata sellele, et enamus aastast on nad mujal. Kodu on koht kus inimestel on hea olla.
 Me väga loodame, et vidiit on koht kus meie külalistel on hea olla.
 Talvel saab vidiidis puupliiti kütta, kohvivee pliidile keema panna ja aknast lumist metsa nautida. Suvel jälle omad rõõmud.

Hinnad: majutuskoha hind koos hommikusöögiga 26 €/in, hommikusöögita 20 €/in (koht kaheses toas).

Asukoht kaardil

Paita oma kõhtu ja hinge õdusas looduskaunis puhketalus.

Viljandimaa vaatamisväärsused (10)

Karksi kantsi ehk Lossimägi

Karksi kantsi ehk Lossimäge peetakse muistsete eestlaste linnuse asemeks. Muistsete eestlaste linnusease. Karksi foogtkonda mainivad ajalooallikad esmakordselt 1248. a. Karksi linnus hävis Põhjasõjas 1708. aastal. Säilinud müüride vahel linnuse hoovis toimuvad tänapäeval kultuuri- ja spordiüritused.
Ajaloolist huvi pakuvad 1778. aastal valminud Karksi Peetri kirik, mis on ainulaadne Eestis ja 17. sajandist pärit Karksi mõisniku kindralleitnant von Lieveni perekonna barokkstiilis kabel, mis asub endise ordurüütlite kalmistu kohal. Kabel on vanim ümbruskonnas säilinud ehitusmälestis. Karksi mõisa süda jääb linnusest mõni kilomeeter eemale, säilinud on osa tiikidega kujundatud pargist ja mõned kõrvalhooned. Siinsed järvesilmad pakuvad silmailu, kalastamis- ja ujumisvõimalusi.

Täpsemalt loe siit

Kirjanik A.Kitzbergi tubamuuseum

August Kitzberg (1855-1927) on Viljandimaa tuntumaid kirjanikke, siinmail on ta saanud inspiratsiooni oma teoste kirjutamiseks. Muuseumis saab tutvuda põhjalikult Kitsede suguvõsaga, Kitzbergi loominguga ja vallakirjutaja töötoaga. Võimalus on seigelda kirjaniku loominguradadel jalgsi, ratastel või autoga. Muuseumist saab tellida teejuhi.

Täpsemalt loe siit

Kolga-Jaani Ristija Johannese kirik

Kolga-Jaani Ristija Johannese kirik ehitati juba 14. saj, torn lisati 1875. Säilinud on 1380. a puukrutsifiks, 18. saj kroonlühter, maalid ja vana kalmistu. Altariseina asemel on idaaknal vitraaž. Omapärased on kirikus säilinud Vana Testamendi teemalised maalingud.

Täpsemalt loe siit

Olustvere mõis

Olustvere mõisa peahoone on ehitatud järgides juugendstiili 19. sajandil. Peahoone vastas asuv valitseja maja seostub stiililt hästi peahoonega. Teistest hoonetest on tähelepanuväärivad punastest tellistest karjaõu koos meierei ja väravatega, viinavabrik ning maantee ääres asuv ait. Omapära lisab metallist varikatuse ja vändaga kaev. Kompleksi ümbritseb kõrge kivimüüriga piiratud liigirikas inglise stiilis park ja põlispuude alleed. Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli kasutuses olevas mõisa peahoones asub muuseum, kus eksponeeritud topistekogu.

Täpsemalt loe siit

Parika raba

Olustvere vallas asub Eesti üks vanemaid rabasid Parika raba, mille vanuseks arvatakse olevat ligikaudu 9000 aastat. Rabas asuvas Parika järves kasvab mitmeid haruldasi veetaimi.

Täpsemalt loe siit

Soomaa Rahvuspark

Soomaa Rahvuspark moodustati 1993. a puutumata rabade, liigirikaste luhtade, puisniitude ja eripalgeliste metsade kaitseks. Soomaa mitmekesine loodus, omapärane rippsilla ja ühepuulootsiku kultuur ning viis aastaaega on muutnud selle paiga populaarseks. Soomaa Külastuskeskuses Kõrtsi-Tõramaal saab informatsiooni õpperadade, piknikupaikade, vaatetornide, matkaonnide jms kohta. Populaarsemad neist on Ruunaraipe Luited, Kopra rada, Riisa raba rada, Mulgi heinamaa, Oksa kompleks, Läti vaatetorn, Meiekose õpperada ja laagriplats, Ingatsi rada ja vaatetorn, rippsillad, karu post.

Täpsemalt loe siit

Suure-Jaani kirik

Suure-Jaani kiriku (ehitatud XIV saj) torni siseseina on müüritud rõngasrist nn. Anne rist, mille talurahvas olevat pühendanud naisele, kes Liivi sõja ajal katku surnud inimesi pesnud ja riidesse pannud. Vaatamist väärib ka Suure-Jaani kalmistu ja Lembitu ausammas.

Täpsemalt loe siit

Teringi maastikukaitseala

Selleks, et kaitsealast ülevaadet saada ja rabaloodust nautida, on ehitatud 4,5 km pikkune ringikujuline laudtee, mille läbimiseks kulub ligikaudu 2 tundi. Rajal on hulgaliselt informatsiooni taimestiku, loomastiku ja linnustiku kohta, samuti puhkepingid. Rajal matkates on võimalik näha kidurate soo-mändidega lageraba, puisraba, älveid, laukaid, vana looduslähedast metsa, segametsa, kuusikut, kaasikut, männikut ja tutvuda mitmekesise rabataimestikuga. Suvel-sügisel on matkarajal võimalik osa saada rikkalikust muraka, pohla või jõhvikasaagist.
Giidi tellimine õpperajale tel: +372 513 2944.

Täpsemalt loe siit

Vana-Võidu mõis

Tänassilma ürgoru lõunakaldale jääv Vana-Võidu mõis võis mõisana olemas olla juba XV saj lõpul. Oma järelklassitsistlikust stiilist ja sarmist on peahoone palju minetanud, kui tema tiibosad, mis algselt olid mõeldud ühekorruselistena, 1939. a ümber ehitati. Üks uhkemaid ehitisi on otse eesväljaku äärde jääv ait, mida ilmestab sammastik.

Täpsemalt loe siit

Viljandi lossipark koos ordulinnuse varemetega

Viljandi lossipark koos ordulinnuse varemetega asub Viljandi ürgoru põhjapoolses osas. Kivikindlus endise eestlaste kantsi kohale hakkas kerkima 1224. aastal. Oma täieliku kuju ja suuruse sai linnus 16. sajandi alguseks, olles silmapaistvamaid Eesti ja Läti aladel. Rootsi, Poola ja Venemaa vaheliste sõdade tõttu on võimsast ordulinnusest antud hetkeks vaid mõni kivisein püsti jäänud. Et linnast Lossimägedesse pääseda, paigutati 1931. aastal Kaevumäelt üle 13 meetri sügavuse kraavi rippsild, mis varem asus Tarvastus. Kaunis vaade avaneb varemetelt Viljandi järvele.

Täpsemalt loe siit