SÖRWESPA Looduskuurort

Majutus, Seminarid maal, Toitlustamine ja söögikohad


ASUKOHT:

Kala, Läätsa küla, 93216, Saaremaa vald, Saaremaa
Asukoht kaardil
GPS 58°8'45''N, 22°14'50''E

KONTAKT:

GSM: (+372)  5551 2303

KONTAKTISIK:

Jaana Juurma

  • ee
  • en
  • ru

SÖRWESPA Looduskuurort asub Sõrve sääre alguses kadakate ja mändide vahel. Lähim rand jääb jalutuskäigu kaugusele.
Pakume majutust erineva suurusega apartementides ning privaatsetes majades. Eraldi hoones asuvas hubases spaas saab nautida lõõgastavaid saunu ja basseine. Suvisel hooajal on avatud soojendusega välibasseinid. Pakume ehedat saaremaist toitu. Olemas on avarad ruumid seminaride korraldamiseks. Vaba aega saab sisustada rattasõidu või matkaga ümbruskonnas.
Loome elamusi saare kultuuri tutvustavates õpitubades, mis on inspireeritud loodusest, toidust ja ajaloost. Vaata täpsemalt meie kodulehelt!

Puhkemajad (4 maja)

Puhkemajades on olemas saun, avatud köök ja privaatne terrass.
Ühetoaline stuudio tüüpi maja (2 maja) mahutab kuni 2 külalist.
Nelja magamistoaga kahekorruseline maja (2 maja) mahutab kuni 8 külalist.

Hind: Maja kahele alates 89€.

Apartemendid (12 )

Apartemendid: 2 stuudio tüüpi-, 4 ühe magamistoaga-, 6 kahe magamistoaga apartementi.
Kõikidel apartementidel on privaatne terrass, ühe ja kahe magamistoaga apartementidel on terrass klaasitud. Seal saab ilusaid päikselisi ilmasid nautida kevadest sügiseni, kui päike ruumi mõnusalt soojaks kütab. Osades apartementides on olemas saun.

  • Ühe magamistoaga apartement on privaatse sissepääsuga kahetoaline apartement. Sobib ka erivajadustega külalistele tänu suuremale tualetile ja dušinurgale. Mahutab 2 täiskasvanut ja 2 last.
  • Ühe magamistoaga apartement saunaga on privaatse sissepääsuga kahetoaline apartement, kus on elutuba-köök ja magamistuba. Mahutab 2 täiskasvanut ja 2 last.
  • Kahe magamistoaga apartement saunaga on privaatse sissepääsuga kolmetoaline apartement, kus on elutuba-köök ja 2 magamistuba. Mahutab 4 täiskasvanut ja 2 last.
  • Deluxe apartement on privaatse sissepääsuga kolmetoaline apartement, kus on elutuba-köök ja 2 magamistuba. Mahutab 4 külalist. Tubades loovad hubase tunde põnevad detailid ning elutuba ja suurt klaasitud terrassi saab soojemal ajal lükandseina avades ühendada.
  • Stuudio tüüpi apartement asub teisel korrusel, olemas on privaatne basseinivaatega terrass. Mahutab 2 täiskasvanut ja 2 last.

Hind: Tuba kahele alates 98€.

Asukoht kaardil

Saaremaa vaatamisväärsused (10)

Angla tuulikud

Angla tuulikud on Saaremaa kuulsaimad tuulikud. Anglas on ainsana Saaremaal oma ilme säilitanud tuulikumägi, so tuultele avatud kõrgem koht, kuhu ehitati kogu küla veskid. 1925. aastal, kui Anglas oli 13 talu, seisis siin koguni 9 tuulikut. Viiest veskist neli on tüüpilised Saaremaa pukktuulikud, ehitatud käesoleva sajandi alguses. Nende keskel seisab veidi kõrgem 1927. aastal püstitatud hollandi veski. Tuulikumäe jalamil asub Angla Pärandkultuurikeskus.

Täpsemalt loe siit

Kaali meteoriidikaatrid

Kaali meteoriidikraatrite väli Kesk-Saaremaal on Eesti haruldasim loodusmälestis, olles ühtlasi Euraasia efektseim kraatriväli. Suurim kraater on 110 m läbimõõduga ning 16 meetri sügavune. Ümbruskonnast on leitud 8 kraatrit. Kaali meteoriit on viimane (ca 7500 a. tagasi) maailma tihedasti asustatud piirkonda langenud hiidmeteoriit. Kraatri külje all asub Meteoriitika- ja paekivimuuseum.

Täpsemalt loe siit

Karjala Katariina kirik

Karja Katariina kirik on Saaremaa väikseim keskaegne kirik. 14. sajandil ehitatud kirik on peaaegu muutumatult säilitanud oma esialgse kuju. Kirikus on osaliselt säilinud dekoratiivsed seinamaalingud, kooriruumi võlvidel on maagilised laemärgid, käärkambri koha on omapärane kaminaga ruum, teine kamin leidub koori pööningul. Oletatavasti loodi sellega ööbimisvõimalused palveränduritele, kes üle Skandinaavia ja Ojamaa (Gotlandi) rändasid Maarjamaale.

Täpsemalt loe siit

Koguva küla

Koguva küla on Eestis kõige paremini säilinud külaansambel (100 hoonet, ca 20 püsielanikku). Kordumatu miljöö loovad kiviaedadega ääristatud külatänavad, rookatustega palktared, põlispuud ja kooguga kaevud. Koguva hoonestus pärineb põhiliselt aastatest 1880 - 1930. Koguva vanim hoone, Andruse talu ait, asub küla keskosas. Ainsa tööriistana selle hoone ehitamisel on kasutatud kirvest. Külas asub Muhu muuseum, mille keskuseks on Tooma talu - kirjanik Juhan Smuuli kodutalu.

Täpsemalt loe siit

Kuressaare piiskopilinnus

Kuressaare piiskopilinnus on ilmselt kõige paremini säilinud keskaegne linnus kogu Baltikumis (rajatud 13. sajandi II poolel). Tahutud dolomiitplokkidest ehitise keskel on ruudukujuline hoov, mida ümbritseb teisel ja kolmandal korrusel kinnine ristikäik.
Linnuses on Saaremaa Muuseumi ekspositsioon, mis tutvustab Saaremaa ja Kuressaare ajalugu ning siinset loodust. 2006 aastast on linnust ümbritseva kaitsevalli sees avatud 4 käsitöökoda – sepikoda, klaasikoda, keraamikakoda ja kiviraiekoda. Kõigis on võimalik näha oma ala meistreid töötamas ja soovi korral saab ka ise kätt proovida näiteks naela tagumisel.
17.-19.saj. pärit Kuressaare vanalinn on restaureeritud ning täis vaatamisväärsusi.

Täpsemalt loe siit

Mihkli talumuusuem

Mihkli talumuuseum paikneb Saaremaa läänerannikul ajaloolises hoonetekompleksis, mille talu viimane omanik andis koos enamiku säilinud etnograafilise tarbevaraga tasuta üle toonasele Saaremaa Koduloomuuseumile. Pea eranditult on need esemed valmistanud selle talu elanikud kahe sajandi jooksul, kuue pőlvkonna kätetööna.
Talu taha on rajatud piknikumaja ja saunaga puhkeplats, mida külastajad saavad rentida. Siin korraldatakse suveperioodil ka kontserte ja muid avalikke üritusi. Kuna Mihkli talu algne tuuleveski on hävinud, paigutati siia ka vanadel eeskujudel ehitatud uus tuulik.

Täpsemalt loe siit

Panga pank

Panga pank on kõrgeim Saaremaa ja Muhu põhjaranniku pankadest. Panga maksimaalne kõrgus on 21,3 m ning ulatus umbes 2,5 km. Panga kõige kõrgemas kohas asub muistne ohvrikoht, kus vanasti toodi ohvreid merele.

Täpsemalt loe siit

Ruhnu saar

Ruhnu saar (pindala 11,4 km², ca 60 elanikku) on Eesti kaugeim saar. Kolka neemeni Läti rannikul on siit 37 km, Kuressaarde 70 km. Esmakordselt on Ruhnut mainitud 1341.a. Kuramaa piiskopi vabaduskirjas, milles kinnitati, et saart asustavad rootslased võivad elada vabade talupoegadena. 1644. a. ehitatud Ruhnu puukirik on üks vanimaid puitehitisi Eestis. Ruhnus asub eesti üks sügavamaid puurauke - 787,4 m, millest väljuv vesi on ravivee omadustega ja väga soolane. Saarel on mitmeid haruldasi ja kaitse all olevaid taime- ning loomaliike.

Täpsemalt loe siit

Viidumäe Looduskaitseala

Viidumäe Looduskaitseala on rajatud 1957. aastal ja tema praegune pindala on 1846 ha.haruldaste taimeliikide ja koosluste kaitseks. Siin on kuulsa saaremaa robirohu - kogu maailmas vaid Saaremaal esineva endeemse taimeliigi kasvupaigad, haruldustest leidub veel alpi ristikut, tuhkpihlakat jt. Kaitseala keskusest algava 2 km õpperaja saab läbida juhendaja saatel.

Täpsemalt loe siit

Vilsandi Rahvuspark

Rahvusvahelise tähtsusega linnukaitsealade kõrgeima kategooria hulka kuuluv Vilsandi Rahvuspark (www.vilsandi.ee) on välja kasvanud 1910. a. loodud Ida-Euroopa ühest esimesest looduskaitsealast Vaika saartel. Vilsandil ja laidudel peatub, toitub ja pesitseb kümneid tuhandeid merelinde.

Täpsemalt loe siit