Toosikannu Puhkekeskus

Seminarid maal, Majutus, Aktiivne puhkus, Teematalud, muuseumid, külastuskeskused, Pulmad maal, Toitlustamine ja söögikohad, Perepuhkus

 • EHE märgis


ASUKOHT:

Jõeküla küla, 79218, Türi vald, Järvamaa
Asukoht kaardil
GPS 25°4'14'' E, 58°48'28'' N

KONTAKT:

Tel: (+372) 489 8160
GSM: (+372) 5693 5465

KONTAKTISIK:

 • ee
 • en
 • ru
 • fi
 • de

Asukoht: Toosikannu Puhkekeskus asub Tallinnast 83 km kaugusel Türi suunas. Tallinna poolt tulles suunab teeviit Tallinn-Rapla-Türi-Viljandi mnt. 78 km posti juurest paremale.
Toosikannu Puhkekeskus asub metsade keskel ja pakub külalistele mitmekülgset ürituste korraldamise ja vaba aja veetmise võimalust. Meie juures saab pidada suve- ja talvepäevi, jõulupidusid, sünnipäevi ja ka pulmi. Talvel pakume erinevates majades majutust kokku kuni 145-le ja suvel kuni 243 külalisele.
2021 aasta sügisest on meil uus, kahe saaliga konverentsikeskus kuni 400-le inimesele.
Peamaja uus Kaminasaal mahutab kuni 80 külalist ja kõrvalasuv, Eesti parima hirveliste trofeede kollektsiooniga Jahisaal mahutab pika laua taha kuni 26 inimest.
Järveäärses Grillmajas mahub pikkade laudade taha kuni 120 inimest ja seejuures jääb ka piisavalt tantsuruumi. Jahedamate ilmade tarvis on olemas soojuskiirgurid.
Vene kerisega Saunamaja ja suitsusaun on sobilikud kuni 15-liikmelistele seltskondadele, Saaresaun sobib kuni 6-le. Saunamajja saab öömajale jääda 10, Saaresauna 2 inimest. Saunad on veel Ale-Sepa puhkekompleksis, Karupahna puhkemajas ja peamajas Jahisaali juures.
Lisavõimalused: ATV-matkad, mootorsaanimatkad, räätsamatkad, mitmekülgne lasketiir, vibulaskmine maastikul, ulukisafarid ehk loomavaatlus, ujumisvõimalus, kanuud ja piiramatu telkimisala.
Toitlustamine: Pakume ettetellimisel roogasid nii väikestele seltskondadele kui suurtele suvepäevadele. Ulukilihal on meie menüüs eriline koht, kuid pakume laia valikut ka taimetoitu eelistavatele. Ulukilihast tooteid saab ka kaasa osta.

Toosikannu Puhkekeskuse ”Hirvesarve töötuba” on tunnustatud ökoturismi kvaliteedimärgisega EHE.

Karupahna Puhkemaja (10-12 voodikohta)

Karupahna Puhkemaja asub Toosikannu peakompleksi südamest ligikaudu kilomeetri kaugusel privaatses looduslikult kaunis ajaloolises talukohas. Puhkemaja on sobilik väiksematele seltskondadele puhkamiseks ning mõnusalt aja veetmiseks. Ideaalne koht kahele perele.

 • Puhkemaja I korrusel on 2 peretuba ühe laia ja ühe kitsa voodiga ning II korrusel õdus 6-kohaline katusealune magamistuba.
 • Majas on ka kööginurk vajaliku tehnika (elektripliit, küpsetusahi, nõudepesumasin ja sügavkülmikuga külmik) ja nõudega ning pika laua ümber mahub 12 inimest.
 • WC ja WC/duširuum
 • Avatud aatriumiga elutoast pääseb välikaminaga möbleeritud terrassile, mille juures on kümblustünn ja puuküttega soome saun.
 • Puhkemaja territooriumil on võrkpalliplats, vibumärklauad ja piisavalt ruumi telkimiseks või sportlikuks vaba aja veetmiseks.

Hind: Ajakohased hinnad leiate kodulehelt!
PS! Kuna Karupahna Puhkemaja asub Toosikannu Loomapargi territooriumil ning on ümbritsetud aiaga, siis pääseb Karupahnale vaid läbi Toosikannu põhikompleksi peavärava.

Ale-Sepa Puhkekompleks (40 voodikohta)

Ale-Sepa Puhkekompleks on Toosikannu Puhkekeskuse südamest 4 km kaugusel. See eraldi asuv auväärse ajalooga 19. sajandist pärit talukoht on renoveeritud puhkekompleksiks, kus endisaegne talumaja on kohandatud sündmuste läbiviimiseks kuni 50-le inimesele. Maja I korrusel on suur saal, kööginurk, WC-d, puuküttel kerisega soome saun ning kümblustünn. Talumaja jätkuks on maakividest müüridega katusealune, kuhu mahub samuti kuni 50 inimest. Katusealune on varustatud gaasikütte süsteemiga, mis võimaldab sündmust nautida isegi juhul, kui ilmaolud õues olemist ei soosi. Uuendusena on katusealusel ka lagi, mis annab sarikate vahel pesitsevatele suitsupääsukestele vajaliku privaatsuse. Maja II korrusel asub seminarisaal kõige vajalikuga kuni 30-le.
Lisaks on kompleksis majutushoone, kus on 20 kahe inimese tuba. Kõik toad on varustatud duši ja tualetiga. Kaks numbrituba on kohandatud liikumisraskustega külalistele.

Hind: Ajakohased hinnad leiate kodulehelt!

Toosikannu Puhkekeskuse kompleks (197 voodikohta)

Järveäärses põhikompleksis 197 majutuskohta: 38 kohta peamajas, 49 kohta aidamajas, 72 kohta laagrimajas, 26 kohta kämpingutes, 10 kohta saunamajas ja 2 kohta Saare saunas. Telkimisalad on sisuliselt piiramatud, pesemisvõimalus on pesemismajas või saunades. Paljud kliendid on tellinud glämpinguid ja peotelke olemasolevatele võimalustele lisaks.

Hind: Igale sündmusele teeme eraldi hinnapakkumise.

Asukoht kaardil

Järvamaa vaatamisväärsused (10)

A.H.Tammsaare muuseum Vargamäel

A.H.Tammsaare (1878-1940) muuseum Vargamäel avati kirjaniku sünnikodus 1958. aastal. Taastatuna avati samas rehielamu, laut, saunikute hooned, piiriaiad ning rabadesse rajatud matkarajad. 2009. a. renoveeriti muuseumi laut koolitusruumideks ja peamajja valmis uus ekspositsioon. Muuseumi maa-alal paiknevad Järvamaa kultuurihiis, kuhu maakonna kultuuripreemia laureaadid istutavad igal kevadel omanimelise puu ja lastele on metsa äärde rajatud turnimise ala.

Täpsemalt loe siit

Eesti Piimandusmuuseum

Eesti Piimandusmuuseum 19. sajandi teisel poolel hakati suurt rõhku panema piimanduse arendamisele Eestis. Kuna piima tootmine ja töötlemine on olnud olulise tähtsusega, tekkis vajadus jäädvustada Eesti piimanduse areng ka tulevastele põlvedele. Eesti Piimandusmuuseum Imaveres loodi 1976. aastal, kuid külastajatele avati uksed 2001. aastal. Ette tellides saab muuseumis ise võid valmistada ja leiba küpsetada.

Täpsemalt loe siit

Eesti Ringhäälingumuuseum

Eesti Ringhäälingumuuseum asutati Türil 1999. aastal. Muuseumis on ringhäälingu ajalugu tutvustav püsinäitus esimesest saatekatsest kuni tänapäevani. Võimalik on ette tellida giidituur ning huvitavaid programme (nagu kuuldemänguprogramm „Teeme ise kuuldemängu“ või teleprogramm „Meie uudised“.

Täpsemalt loe siit

Järva-Jaani muuseumid

Järva-Jaani alevis asuvad muuseumid (www.jjmuuseum.ee). Kui otsida Eestis suurima muuseumide kontsentratsiooniga alevikku siis on see Järva-Jaani. Alevikust võib leida Tuletõrjemuuseumi, Kinomuuseumi, Vanatehnika varjupaiga ja valla muuseumi. Kõiki neid saab külastada kokkuleppel.

Täpsemalt loe siit

Järvamaa mõisad

Järvamaa mõisadSargvere, Koigi, Albu, Roosna-Alliku (www.roosnaallikumois.ee), Eivere, Laupa, Põhjaka mõis (www.pohjaka.ee).
Järvamaa on rikas taastatud ja kasutusel olevate mõisahoonete poolest. Kõikides mõisahoonetes on koha leidnud erinevad ettevõtted - Eivere mõisas konverentsivõimalusega majutusettevõte, Põhjaka mõisas tunnustatud toitlustusettevõte, Sargvere mõisas on koha leidnud muuseum, Albu, Laupa, Roosna-Alliku ja Koigi mõisas asuvad põhikoolid, mis on suveperioodil avatud turistidele. Roosna-Alliku mõisas pakutakse grupitoitlustust mõisainterjööris ja Koigi mõisas on suurepärased konverentsivõimalused, mis ei sega koolitööd.

Täpsemalt loe siit

Kilplaste teemapark

Müüsleri endisesse mõisaparki on rajatud Kilplaste teemapark, mis kujutab endast omanäolist laste ja noorte mängu- ja spordiväljakut, milles enamus objekte ja atraktsioone on seotud kilplaste muistenditega. Avatud on Kilplaste koda, kus pakutakse kilplastele omaseid käelise isetegemise võimalusi.

Täpsemalt loe siit

Norra allikad

Endla Looduskaitseala lääneosas on 11 allikate rühma ligi 40 allikaga. Need veerohked karstiallikad avanevad Pandivere kõrgustiku nõlval.

Täpsemalt loe siit

Paide Vallitorn ja ajakeskus Wittenstein

Paide Vallitorn ja ajakeskus Wittenstein (www.wittenstein.ee). Paide Ordulinnuse rajamist Vallimäele alustati 1265.aastal. Linnuse ehitamisel kasutati kohapeal leiduvat valget paekivi. Esimeseks rajatiseks oli kaheksakandiline kaitsetorn Pikk Hermann. 1993. aastal, Jüriöö Ülestõusu 650. aastapäevaks, ehitati lagunenud Vallitorn uuesti üles ja avati huvilistele. Tornis on 2011 aastal avatud uus püsinäitus „Ajakeskus Wittenstein“, mille loomisel aitasid kaasa Eesti tipptegijad. Näitus viib külastaja ajas rändama viikingite ajast tänapäevani.

Täpsemalt loe siit

Seidla mõisa tuuleveski

18. sajandist pärinev Seidla mõisa tuuleveski on Eesti kultuuriloos üks väheseid hollandi tüüpi tuulikuid, mis on säilinud koos sisseseadega oma algses funktsioonis. Tuulik on haruldane, kuna teist sarnast kogu sisseseadega komplektselt säilinud ja oma autentse välisilme säilitanud tuulikut mandri-Eestis ei kohta. Samuti esindab Seidla tuulik oma algupärandis mõisa tuuleveski tüpoloogiat, paiknedes mõisa südamest veidi eemal nähtaval künkal, milliseid kogu Eesti territooriumil on mõisaansamblites komplektsena säilinud alla 5 eksemplari. Ette tellides pannakse veski tööle ja jahvatatakse jahu, mida on võimalik ka kaasa osta.

Täpsemalt loe siit

Valgehobusemägi

Kõrvemaa maastikukaitsealal asuv Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus kutsub tervislikke puhkehetki veetma nii suvel kui ka talvel. Külastaja kasutuses on huvitava profiiliga valgustatud 3 ja 5 km pikkused suusarajad, liftiga lumelaua ja lumerõngarada, suvel kepikõnni, jalgratta ja matkarajad. Valgehobusemägi on Kõrvemaa üks kõrgemaid tippe (107 m ü.m.p.), kuhu püstitatud 28 m kõrgune vaatetorn.

Täpsemalt loe siit