Energia Talu

Seminarivõimalused, Tervisepuhkus, Teematalud ja muuseumid, Majutus, Aktiivne puhkus, Toitlustamine ja söögikohad

  • EHE
  • Eesti Toidutee
  • Livonia Maitsed võrgustik
  • Saunatee võrgustik


ASUKOHT:

Vihi küla, 71402, Põhja-Sakala vald, Viljandimaa
Asukoht kaardil
GPS 25°22'41'' E, 58°34'57'' N

KONTAKT:

GSM: (+372) 510 6193

KONTAKTISIK:

Tiiu Siim

  • ee
  • en
  • ru
  • fi
  • de

Jalgsimatkad Sakala metsa teedel

JALGSIMATKAD SAKALA METSATEEL
Toimumine: Kevadest –hilissügiseni.
Kirjeldus: Kogenud matkajuhiga matk Sakala metsarajal. Matk lookleb läbi kaunite männimetsade, mida mööda käis Carl Robert Jakobson kodukohast Kurgjalt Vanaõue kaudu Viljandisse toimetamas ajalehte ,,Sakala”. Matka ajal õpetataks tundma metsas kasvavaid ravimtaimi ja märkama looduse iseärasusi. Matka ajal on võimalik liivaluidete puhkekohas teha lõket, juua teed ja korraldada pikniku.
Matka pikkus:Vastavalt tellija soovidele, miinimumdistants 3 km.
Hind: sõltuvalt grupi suurusest, matka pikkusest ja kasutatud teenustest.. Küsi hinnapakkumist.

ÖÖMATK SAKALA METSARAJAL
Toimumine: kevadest hilissügiseni.
Kirjeldus: Hilisõhtul, kui päike on loojunud ootab matkaseltskonda kogenud matkajuht, kes viib teid öisele retkele Sakala matkarajal. Taskulampide valguses liikumine, ööhääled ja öine mets on müstiline ja omapärane kogemus, mida meenutate veel palju aega hiljemgi.
Matka keskel ootavad teid lõkketuli, kuum tee ja kosutavad pirukad.
Matka pikkus: kuni 3 km, umbes 2,5-3 tundi
Hind: sõltuvalt grupi suurusest. Küsi hinnapakkumist.

LOODUSMATK HÜPASSAARE RABAS.
Toimumine
: kevadest hilissügiseni.
Kirjeldus: Loodusretke viib läbi kogenud matkajuht ja ravimtaimede tundja. Õpite tundma soometsas ja rabas kasvavaid ravimtaimi saate teadmisi nende kasutamisest rahvameditsiinis. Naudite raba vaikust, tema lummavat lõhna, omapäraseid värve ja maalilisi rabavaateid.
Matkarada saab alguse Mart Saare majamuuseumi parklast, puhkekoha juurest. Umbes 5 km pikkune rada viib algul loogeldes puude vahel läbi siirdesoometsa ja jõuab siis Kuresoo rabasse ehitatud laudteele. Näeme raba kauneimaid ehteid – selgeveelisi rabalaukaid, mille puhas vesi kutsub janu kustutama. Laudtee viib esimese lauka juurde, kus Mart Saar olevat ujumas käinud. Kahe rabajärve kaldale on ehitatud jalapuhkamiseks ja rabavaikuse nautimiseks platvormid. Ilusa ilma korral võimalik ujuda ja rabaturbaga nahka puhastada. Erilise värskuse saate ujumisest rabajärvedes ja rabaturbaga nahka puhastades. Näete mitmekesist soomaastikku. Matk jätkub mööda looklevat laudteed, möödudes soojärvedest, jõudes uuesti rabametsa, läbi Tondimetsa, turnides mööda kummuli paisatud juuremätastest, jõudes Mart Saare majamuuseumi juurde.
Kosutav piknik rabas teeb matka eriti värskendavaks.
Raja lõpus asub helilooja Mart Saare majamuuseum ning laagriplats.
Matka pikkus: umbes 5 km.Raja läbimiseks koos piknikuga kulub umbes 2.5-3 tundi.
Hind: sõltuvalt grupi suurusest. Soovi korral saate tellida lisaks toitlustuse. Küsi hinnapakkumist.Asukoht kaardil

Viljandimaa vaatamisväärsused (10)

Karksi kantsi ehk Lossimägi

Karksi kantsi ehk Lossimäge peetakse muistsete eestlaste linnuse asemeks. Muistsete eestlaste linnusease. Karksi foogtkonda mainivad ajalooallikad esmakordselt 1248.a. Karksi linnus hävis Põhjasõjas 1708. aastal. Säilinud müüride vahel linnuse hoovis toimuvad tänapäeval kultuuri- ja spordiüritused.
Ajaloolist huvi pakuvad 1778. aastal valminud Karksi Peetri kirik, mis on ainulaadne Eestis ja 17. sajandist pärit Karksi mõisniku kindralleitnant von Lieveni perekonna barokkstiilis kabel, mis asub endise ordurüütlite kalmistu kohal. Kabel on vanim ümbruskonnas säilinud ehitusmälestis. Karksi mõisa süda jääb linnusest mõni kilomeeter eemale, säilinud on osa tiikidega kujundatud pargist ja mõned kõrvalhooned. Siinsed järvesilmad pakuvad silmailu, kalastamis- ja ujumisvõimalusi.

Täpsemalt loe siit

Kirjanik A.Kitzbergi tubamuuseum

August Kitzberg (1855-1927) on Viljandimaa tuntumaid kirjanikke, siinmail on ta saanud inspiratsiooni oma teoste kirjutamiseks. Muuseumis saab tutvuda põhjalikult Kitsede suguvõsaga, Kitzbergi loominguga ja vallakirjutaja töötoaga. Võimalus on seigelda kirjaniku loominguradadel jalgsi, ratastel või autoga. Muuseumist saab tellida teejuhi.

Täpsemalt loe siit

Kolga-Jaani Ristija Johannese kirik

Kolga-Jaani Ristija Johannese kirik ehitati juba 14. saj, torn lisati 1875. Säilinud on 1380. a puukrutsifiks, 18. saj kroonlühter, maalid ja vana kalmistu. Altariseina asemel on idaaknal vitraaž. Omapärased on kirikus säilinud Vana Testamendi teemalised maalingud.

Täpsemalt loe siit

Olustvere mõis

Olustvere mõisa peahoone on ehitatud järgides juugendstiili 19. sajandil. Peahoone vastas asuv valitseja maja seostub stiililt hästi peahoonega. Teistest hoonetest on tähelepanuväärivad punastest tellistest karjaõu koos meierei ja väravatega, viinavabrik ning maantee ääres asuv ait. Omapära lisab metallist varikatuse ja vändaga kaev. Kompleksi ümbritseb kõrge kivimüüriga piiratud liigirikas inglise stiilis park ja põlispuude alleed. Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli kasutuses olevas mõisa peahoones asub muuseum, kus eksponeeritud topistekogu.

Täpsemalt loe siit

Parika raba

Olustvere vallas asub Eesti üks vanemaid rabasid Parika raba, mille vanuseks arvatakse olevat ligikaudu 9000 aastat. Rabas asuvas Parika järves kasvab mitmeid haruldasi veetaimi.

Täpsemalt loe siit

Soomaa Rahvuspark

Soomaa Rahvuspark moodustati 1993.a. puutumata rabade, liigirikaste luhtade, puisniitude ja eripalgeliste metsade kaitseks. Soomaa mitmekesine loodus, omapärane rippsilla ja ühepuulootsiku kultuur ning viis aastaaega on muutnud selle paiga populaarseks. Soomaa Külastuskeskuses Kõrtsi-Tõramaal saab informatsiooni õpperadade, piknikupaikade, vaatetornide, matkaonnide jms kohta. Populaarsemad neist on Ruunaraipe Luited, Kopra rada, Riisa raba rada, Mulgi heinamaa, Oksa kompleks, Läti vaatetorn, Meiekose õpperada ja laagriplats, Ingatsi rada ja vaatetorn, rippsillad, karu post.

Täpsemalt loe siit

Suure-Jaani kirik

Suure-Jaani kiriku (ehitatud XIV saj.) torni siseseina on müüritud rõngasrist nn. Anne rist, mille talurahvas olevat pühendanud naisele, kes Liivi sõja ajal katku surnud inimesi pesnud ja riidesse pannud. Vaatamist väärib ka Suure-Jaani kalmistu ja Lembitu ausammas.

Täpsemalt loe siit

Teringi maastikukaitseala

Selleks, et kaitsealast ülevaadet saada ja rabaloodust nautida, on ehitatud 4,5 km pikkune ringikujuline laudtee, mille läbimiseks kulub ligikaudu 2 tundi. Rajal on hulgaliselt informatsiooni taimestiku, loomastiku ja linnustiku kohta, samuti puhkepingid. Rajal matkates on võimalik näha kidurate soo-mändidega lageraba, puisraba, älveid, laukaid, vana looduslähedast metsa, segametsa, kuusikut, kaasikut, männikut ja tutvuda mitmekesise rabataimestikuga. Suvel-sügisel on matkarajal võimalik osa saada rikkalikust muraka, pohla või jõhvikasaagist.
Giidi tellimine õpperajale tel: +372 513 2944.

Täpsemalt loe siit

Vana-Võidu mõis

Tänassilma ürgoru lõunakaldale jääv Vana-Võidu mõis võis mõisana olemas olla juba XV saj. lõpul. Oma järelklassitsistlikust stiilist ja sarmist on peahoone palju minetanud, kui tema tiibosad, mis algselt olid mõeldud ühekorruselistena, 1939.a. ümber ehitati. Üks uhkemaid ehitisi on otse eesväljaku äärde jääv ait, mida ilmestab sammastik.

Täpsemalt loe siit

Viljandi lossipark koos ordulinnuse varemetega

Viljandi lossipark koos ordulinnuse varemetega asub Viljandi ürgoru põhjapoolses osas. Kivikindlus endise eestlaste kantsi kohale hakkas kerkima 1224. aastal. Oma täieliku kuju ja suuruse sai linnus 16. sajandi alguseks, olles silmapaistvamaid Eesti ja Läti aladel. Rootsi, Poola ja Venemaa vaheliste sõdade tõttu on võimsast ordulinnusest antud hetkeks vaid mõni kivisein püsti jäänud. Et linnast Lossimägedesse pääseda, paigutati 1931. aastal Kaevumäelt üle 13 meetri sügavuse kraavi rippsild, mis varem asus Tarvastus. Kaunis vaade avaneb varemetelt Viljandi järvele.

VILJANDI TURISMIINFOKESKUS
Vabaduse pl 6, 71020 Viljandi
Tel/faks: +372 433 0442
viljandi@visitestonia.com

KARKSI-NUIA TURISMIINFOPUNKT
Viljandi mnt. 1, 69104 Karksi-Nuia, Viljandimaa
Tel. +372 435 5527
turism@karksi.ee

Täpsemalt loe siit