Eesti-Läti militaarajaloo pärandi turismiprojekti lõpusündmuseks on Valga Militaarajaloo Festival 19-20. augustil 2022

Pressiteade 04.08.2022.

Valga festivalil osalev militaarajaloo pärandi projektimeeskond esitleb Läti-Eesti ühist militaarpärandi turismiinfot, kutsudes huvilisi motoga "Tänane tugevus - homne vabadus!"

Militaarajaloo Festival
Rahvusvaheline Valga sõjaajaloo festival MilFest on Baltikumi suurim omataoline, mis sel aastal toimub 19.-20.08. Festivalil osalevad erinevate riikide sõjaajaloo klubide liikmed,, sõdurid marsivad läbi linna ajaloolistes mundrites ja eri aegade ning sõjavägede varustuses, toimuvad lahingute taaslavastused, antiigi- ja käsitööturud, kontserdid. Sündmused toimuvad erinevates paikades Valga linnas ja lähiümbruses.

Eesti-Läti koostöö sõjaajaloo pärandi turismis
Turismiprojekt esitleb üle 600 militaarpärandi paiga, mis on seotud Eesti ja Läti iseseisvumise tähtsündmustega ja nõukogude okupatsiooniga ajavahemikul 1914-1991. Tutvustatakse kaasaegseid eksponaate, ekskursiooniprogramme, ringkäike militaarobjektidel, ööbimisvõimalusi metsavennapunktites ja muid elamusi. Projekti käigus on tehtud ka investeeringuid, et tagada külastajate mugavus ja turvalisus. Militaarpärandiga tutvumiseks on loodud 12 marsruuti koos praktiliste nõuannetega reisi planeerimiseks. Marsruutide kestus on 2-13 päeva. Põhjalik ja praktiline info koos ajaloolise kontekstiga on kättesaadav kodulehel https://militaryheritagetourism.info/et läti, eesti, inglise, saksa ja vene keeles.

Projekti "Eesti-Läti militaarpärandi turism" esitletakse 20. augustil kogu päeva jooksul festivali külastajatele.
Projektimeeskonna esindajad pakuvad oma telgis külastajatele militaarpärandi reisiteavet - kaarte, brošüüre, reisijuhte ja erinevaid suveniire ning annavad praktilisi soovitusi reiside planeerimiseks sõjaajaloo paikadesse Eestis ja Lätis. Lisaks saavad külastajad osaleda mängus, arvates piltide järgi erinevaid militaarpärandi objekte ning võites auhindu. Telgis on fotoboks, kus saab ajastukohase taustaga pilte teha ja kohe ka prinditud foto saada. Huvilised saavad kokku panna militaarpärandi puzzlet, lastele näomaalingud sõjaväe kamuflaaži stiilis, eesti keele oskajatele viktoriin Lõuna- ja Ida-Eesti sõjaajaloo kohta. 3D-prillidega on võimalik vaadata ajalooliste sõjaliste laevavrakkide makette, mille pildid valmisid projekti raames toimunud allveeekspeditsioonidel.
Eesti ja Läti sõjaajaloos ning võitluses riikliku iseseisvuse eest on palju ühist. Kutsume teid reisima ja üksteist tundma õppima!

Info:
MTÜ Eesti Maaturism
eesti@maaturism.ee
tel +372 600 9999


Projekti “Läti ja Eesti ühine sõjalise pärandi turismitoode (EST-LAT156)” kaasrahastab Eesti-Läti piiriülene koostööprogramm Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondide eesmärgi “Euroopa territoriaalne koostöö” kaudu. Veebilehekülg kajastab autori seisukohti, programmi korraldusasutus ei vastuta selle teabe kasutamise eest.