Eesti ja Läti loodusturismi ettevõtjad käisid põhjanaabrite soomlaste juures tutvumas loodusturismi pakkumisega

Eesti ja Läti loodusturismi ettevõtjad käisid aprilli lõpus (25.-28.04.2024) üle lahe Soomes tutvumas sealse looduturismi pakkumisega.
Esimesel päeval tegid ettevõtjad Tampere linnas giidiga ringkäigu, mille eesmärgiks oli näidata, et ka linnakeskkonnas saab pakkuda loodusturismi. Muuhulgas külastati kõigile avatud välijõusaali keset loodust Teivo Stairs and Outdoor Gym, kuhu jõudmiseks pidi üles ronima 161 trepiastmest.
Teise päeva hommik algas matkaga Haveri Gold Mine´s, kus giid andis hea ülevaate koha ajaloost ja kultuurilisest taustast. Teada saadi, et suvel, kui 80 m sügavust kraatrit ei kata jää, on koht sukeldujate seas väga populaarne.
Päeva jooksul külastati veel kahte kohta, mis on omamoodi looduse kunstiteosed - Puuvuori (Tree Mountain) ning Up and Under (Ylta & Alta). Viimases pidasid osalejad maha väikese pikniku, koos lõkke ja traditiooniliste Soome lõkkevorstidega. Päev lõppes väga lõõgastava ja rahuliku tegevusega - päästeülikonnas meres hõljumisega. Teenust pakkus ja seda tutvustas ettevõtjatele Eumeri Lodge OÜ.
Kolmas päev algas Merikarvia jõefestivaliga, mille üheks eesmärgiks on kutsuda inimesi loodusesse ja lapsi nutiseadmetest eemale. Päev jätkus Koivuniemen Herra talu külastusega, mis oli tõeliselt inspireeriv ja üllatusi täis juba esimesest hetkest, kui külalisi tervitasid sooja vastuvõtuga koha omanik ja lammas Matti. Lisaks loomadele oli põnev kuulda, kuidas kohapeal toimetatakse hosteli ja hotelli ning 4 erineva saunaga. Õhtul said osalejad vaatamata vihmasele ilmale nautida sõitu kajakkidega Syylöönstrikka jõel. Teenust pakkus ja tutvustas Purolomat OÜ.
Viimasel päeval enne ärasõitu külastati 28 km2 suurust Puurijärve ja Isosuon rahvusparki (Puurijärven ja Isosuon kansallispuisto), mis on ideaalne koht linnuvaatluseks ja matkamiseks.

Aitäh giid Anneli Kanale programmi soovituste ja VIP reisidele õppereisi organiseeerimise eest!

Fotod: Juris Smalinskis, Anna Salnikova

Õppereis toimus rahvusvaheline koostööprojekti „Exporting Baltic Nature Tourism to UK" raames. Projekti kaasrahastab Interreg Kesk-Läänemere programm.