20 fotogeenilisemat kohta kogu maailmas: Hiiumaa, Tartu ja teised

Maailma vanim harrastuspiltnike ajakiri Amateur Photographer pani kokku soovituse, milliseid sihtkohti külastada algaval hooajal.

“Reisifotograafia ei peaks olema võitlus inimhordidega,” sedastab loo autor Geoff Harris, et üldtuntud pildistamiskohad kubisevad tänapäeval kõikvõimalikest klõpsutajatest. Seetõttu toob ta esile need maailma nurgad, kus saab teha suurepäraseid fotosid võttekoha pärast trügimata.

Suurbritannias ilmuva ajakirja Euroopale ja Aasiale keskenduvas loetelus on Eesti esindatud koguni kahe paigaga.

Esimesena leiab nimekirjast Hiiumaa, kus kiidetakse paljut pildistamisväärset: lilleaasad, männimetsad, tuletornid, murenev õigeusu kirik, Nõukogude sõjaväest maha jäänud tehnika ja punkrid.

Teiseks Tartu, mis on värskendav alternatiiv rohkelt külastatud Ida-Euroopa fotosihtkohtadele – tihedalt täis üliõpilasi, õllekaid ja “huvitavaid” hooneid.

Kahe sihtkohaga on reisifotograafide abiga kokku pandud tabelis veel Soome (Ahvenamaa ja Kilpisjärvi) ja Vietnam (Ninh Binh ja Sa Dec).

Kogu nimekirja leiab https://www.amateurphotographer.co.uk/latest/articles/unusual-photography-destinations-travel-134462.

Allikas: maaleht.delfi.ee