Kätte on jõudmas suve haripunkt - avatud talude päeval ootab külastajaid üle 300 talu/ettevõtte üle Eesti!

Juba järgmisel nädalavahetusel toimub viiendat korda üle-eestline avatud talude päev, täpsemalt laupäeval, 20. juulil ning pühapäeval, 21 juulil. Esmakordselt on üle-eestiliselt osa talusid avatud ka laupäeval, kuid kõik rohkem kui 300 talu/ettevõtet ootavad külastajaid pühapäeval.
Nii nagu ka eelmistel aastatel, saab näha väga eripalgelist ja mitmekesist maaelu, alates tradistioonilisest põllumajandustootmisest lõpetades tsirkusetaludega, sinna vahele mahuvad väiketööstused, käsitöötalud, mesindustalud, iluaiandus jpm.
Kõige rohkem talusid on osalemas Harju- ja Pärnumaalt (mõlemas maakonnas üle 40) ning sel aastal on ka Saaremaal avatud rekordilised 32 talu/ettevõtet! Üle 175 üksuse on avatud ka laupäeval. Näiteks Järvamaal, kust 2012. aastal avatud talude päev alguse sai, on avatud 13 talu/ettevõtet.

Kuidas talusid leida?
Märka punaseid suunaviitasid! Sel päeval on teekond talude juurde märgistatud punaste suunavate viitadega ning õhupallidega.

Avatud talude veebileht - www.avatudtalud.ee
Avatud talude päeva kaardi leiab avatud talude veebilehelt. Klikkides talu nimel, tuleb nähtavale kogu info selle talu kohta.
Kui kerdida sellel veebilehel natukene allapool, siis saab talusid otsida ka maakonna, valla või märksõna järgi. Sinisega on märgitud talud, mis on avatud kahel päeval ning kollasega need, mis on avatud vaid pühapäeval.

Allikas: Reve Lambur, maaeluvõrgustik
10. juuli 2019. a