Võrus toimub 28. juulil esimest korda Lõuna-Eesti maheturg

Pühapäeval, 28. juulil 2019 leiab Võrus toimuva Eesti suurima lastefestivali raames aset siinsete mahetootjate ja -töötlejate toodangut pakkuv maheturg MAHE ON LAHE!, kus saab degusteerida mahetooteid, osaleda maheteemalisel viktoriinil ning osaleda tippkokkade õpitubades.

Kell 9.00 Võrus Liiva tänaval algav maheturg on sündmusterohke – huvilised saavad osaleda nii kokkamise õpitubades, degusteerida mahetooteid kui ka rääkida kaasa erinevatel mahetootmist puudutavatel teemadel. Aga mis kõige olulisem – päeva lõpuks valitakse välja siinse piirkonna parimad mahetooted, mis pärjatakse MAHE MEKK tiitliga.

„2019. aastal on Eesti toidupiirkond keskendunud Vana-Võromaale, kus tänavu kevadel algas Vana-Võromaa maitsete aasta, kuid Vana-Võrumaa pole rikas ainult omanäoliste ja põnevate maitsete poolest, vaid siinses puhtas keskkonnas tegutsevad ka mahetootjaid, kes pakuvad eriilmelisi tooteid ning maheturu eesmärk ongi nende tutvustamine nii kohalikele inimestele kui ka Võrumaa külalistele,“ rääkis maheturu üks korraldajatest, Ala-Lauri mahetalu perenaine Kaja Kesküla.

Kuna maheturg toimub Lastefestivali raames, on seal mõeldud ka lastele ning lapsed leiavad endale tegevust terve päeva vältel. Vanemad saavad osaleda aga maheturu kokkamiste õpitubades, kus Saarsilla Talukohviku perenaine Mirjam Papp valmistab mahetoormest hommikusöögi, Seto Küüki perenaine Inara Luigas teeb köögiviljakotlette, Joel Helekivi Lihuniku Ärist õpetab tegema korralike burgereid ning Kadri Karu Võrumaa Veganist annab näpunäiteid tervislike smuutide tegemiseks.

Maheturu raames toimuvad ka erinevad jutuveerandid, kus arutletakse mahepõllumajanduses kasutatavate erinevate taimekaitsevahendite üle, õpetatakse tegema komposti ning selgitatakse mahe- ja tavatoidu erinevust.

Maheturu külalised saavad aga oma maheteemalised teadmised proovile panna mahepõllumajanduse teemalisel viktoriin-loteriil, kus on väljapandud mitmeid põnevaid auhindu.

Lisainfot maheturu kohta leiab Facebookist ja internetiaadressilt https://umamekk.ee/mahemekk

Mahelaada MAHE ON LAHE läbiviimist rahasta PRIA turuarendustoetuse meetme raames.

Maheturu kontaktisik:
Kaja Kesküla
projektijuht
Võrumaa Talupidajate Liit MTÜ
Tel +372 56953206