Pressiteade: Sibulatee avab saunarallide hooaja

Laupäeval, 8.veebruaril toimub Peipsi ääres neljandat korda kõigile saunasõpradele mõeldud saunaüritus Sibulatee SaunafEST, kus saab külastada 18 erilist kohalikku ja mobiilset sauna.
SaunafEST sai alguse selle korraldaja, autentset Peipsiäärset majutust pakkuva Mesi tare kodumaja initsiatiivist. Algselt vaid oma külatänava saunadega piirdunud üritus kasvas Sibulatee vahvate inimeste ja võrgustiku liikmete huvist peagi suuremaks talviseks Sibulatee avastusretkeks. Nii saab avastada Peipsiäärset kolme kultuuri hoopis saunalavadel. 18 kohalikku ja mobiilset sauna tuleb üles leida orienteerumise käigus, lõpetajate vahel loositakse välja maitsvaid auhindu. Saunasõpradele on avastamiseks muuhulgas erinevaid soome tüüpi kodusaunu, vene saunad, suitsusaunad, kilesaun, kuppelsaun ning vahva pärlina üks kohalik külasaun. SaunafESTi korraldajal Herling Mesil on hea meel, et kohalikud elanikud on mõttega kaasa tulnud ning tänu sellele saab külastada ehedaid koduseid saunu. Kaasatud on taaskord erinevaid põnevaid ratastel saunu, mis sibulateelikult veidi krutskeid täis on. „SaunafESTile tulevad sel korral kohaliku ettevõtja RatastelSpa põnevad kümblustünnid, mis pakuvad lisaks heale saunaelamusele ka ohtralt silmailu. Seekordne kaugeim tulija on aga Saku kärusaun koos oma saunaklubiga,“ rääkis Mesi.
„Tahame kogukonda motiveerida ja kohalikku elu elavdada ka hooajavälisel ajal ning mitmed meie ettevõtmised on just sellest alguse saanud,“ rääkis Mesi tare perenaine veel. Ta märkis, et rõõmustav on kohalike inimeste tahe panustada koostöösse. „See on ainulaadne võimalus külma ilma eest peitu pugeda ja samal ajal omanäolisi saunu külastada – igaüks leiab oma.“
SaunafEST on saunaüritustesari, mis sai alguse 2017. aastal kohaliku ettevõtte Mesi tare kodumaja eestvedamisel. Saunade võistujooksmise asemel on ürituse eesmärk tutvustada erinevaid põnevaid saunasid ning lasta inimestel saunasid nautida. Sibulatee saunafESTil pakuvad kohalikud saunaperemehed ka igal aastal head Peipsi toitu, et külaliste kõhu eest hoolt kanda.

Lisainfo:
Herling Mesi, Mesi tare kodumaja perenaine, www.mesitare.ee, info@mesitare.ee, 5181125
Liis Lainemäe, Sibulatee MTÜ, info@sibulatee.ee