Eesti Saunatee

Saunatee on Eesti Maaturismi Ühingu tootebränd.
Saunatee idee algatajateks on ühingu liikmed - Lammasmäe Puhkekeskuse peremees Meelis Parijõgi ja Koplimadise Talu peremees Raido Notton.
Saunatee missiooniks on Eesti saunakultuuri edendamine ja hoidmine nii, et ka meie järeltulevad põlved oskaksid hinnata sauna ja väärtustada saunatavasid. Saunatee ei ole nö saunade kogum vaid Saunateele kuuluvad ettevõtted pakuvad lisaväärtusega saunateenust. Olgu selleks siis saunamees/saunanaine, jutuvestmine koos saunakommete ja leilivõtmise tutvustamisega, vihtade tegemine ja palju muud, mis kokkuvõttes saunatraditsioone tutvustab ja elamust pakub.
Suure töö saunatraditsioonide väärtustamiseks on teinud võrokesed, eesotsas Mooska talu perenaise Eda Veerojaga. Just nende eestvedamisel kanti Võromaa suitsusaunakombestik UNESCO vaimse pärandi esindusnimekirja. Seega on Saunatee ellukutsumiseks igati õige aeg.
Saunatee ei ole marsruut, vaid sõna „tee“ on siin veidi ülekantud tähenduses. Ideed ellu kutsudes me ei eeldanud, et külastaja võtab ette kaardi ja käib järjepanu läbi kõik saunad. Pigem on tegemist mõttelise teega, kus tõeline saunafänn saab häid elamusi.
Põnevuse lisamiseks on saunafännile olema ka Saunatee pass, mis mõeldud Saunateele kuuluvatest ettevõtetest templite kogumiseks ja ka saunateemaliste auhindade saamiseks. Passi saab soetada nii Saunateele kuuluvast ettevõttest või ka kodulehe vahendusel postiga koju tellida.

Hoidke end kindlasti Saunateel toimuvaga kursis!