Puhkus maal

Eestimaa on mitmekesine ning pakub üllatusi ka neile, kes väidavad end kodumaad läbisõitnud olevat juba sadu kordi. Eestis reisimine on huvitav, sest samal ajal on maastik vahelduv, sündmusi palju ja uurimist jätkub igale maitsele. Põhja-Eesti pankrannik, suursugused mõisahooned ja kaevanduste eksootika, Lääne-Eesti saared, suurepärased linnuvaatlusalad ja rannaromantika, Lõuna-Eesti ürgorud ja rikas kultuuripärand on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad võimalusi, mida Eesti turismimaastik ringirändajale pakub.

Rahu ja vaikuse otsijatele leidub nurgakesi, kus ennast tsivilisatsioonist eraldatuna tunda ning oma sõpradele ja perele pühenduda. Arvukad maatalud ja mõnusad puhkemajad Eestimaa igas nurgas pakuvad hubast äraolemist. Mis oleks mõnusam kui sõita toreda seltskonnaga maale, lasta hea maitsta talutoidul (ärge unustage siis küsimast ka perenaise firmarooga), istuda kaunil suveõhtul sõpradega ümber lõkke ja arutada maailma asju ning magada und, millest juba kuid unistanud olete.

Maal jätkub tegevust ka aktiivsetele reisi- ja matkahuvilistele. Isegi kui olete juba käinud kanuu- ja ratsamatkal, mänginud geopeitust, läbinud mõne põneva seiklusraja, käinud kajakiga merel ja roninud mööda paekallast, siis alati võib meeldinud tegevust mõnes teises võtmes korrata, sest ettevõtjad mõtlevad välja uusi põnevaid pakkumisi, et külastajal oleks samasse kohta tagasi tulles võimalus leida eest midagi üllatavat. Aga kui on soov teha midagi uut, siis kas olete näiteks kogenud kevadist karuvaatlust karuonnist, jälginud rannikualadel lindude rännet ja tedrekukkede mängu, tutvunud kobraste tegemistega või ajanud metsas hundijälgi? Kui ei ole, siis soovitame järgi uurida, sest võibolla on meeldejääva puhkuse korraldamiseks puudu vaid üks terav elamus.

Mida põnevat võib veel maal puhates ette võtta?

  • Meeldiv õhtu sõpradega Maanaise või Öko SPA-s oleks kindlasti meeldivaks vahelduseks kodusaunale.
  • Varahommikune kalapüük merel koos professionaalse rannakaluriga tunduks nii mõnelegi põnev.
  • Jalutuskäik ürdiaias, koos perenaise selgituste ja hilisemate näpunäidetega tee- või maitsesegude valmistamiseks, elavdab meeli.
  • Kuna eestlane on alati osanud hinnata esivanemate käsitööd, siis miks mitte õppida midagi turismiettevõtete erinevates meistritubades - seebi valmistamine, kanga kudumine, villa viltimine, seenepaberist kaardi valmistamine on vaid üksikud näited põnevatest võimalustest.
  • Talumuuseumid oma unikaalsete kollektsioonide ja pererahva jutustatud legendidega väärivad tutvumist ja tunnustust.
  • Tutvus Eestimaaga võib omanäoline olla ka jalgrattasadulas.
  • Puhkajaid ootavad taluloomaaiad, kus saab näha (mõnes kohas ka paitada) nii eksootilisi kui ka traditsioonilisi loomi (kanadest mägiveisteni, jaanalindudest ning kängurudest põhjapõtradeni).
  • Romantikutele on maal pakkuda nii popsitalu eksootikat, mõisapaketi luksust, kui päikeseloojangmatku süstadel.
  • Laheda sukeldumiselamuse järele ei pea sugugi kaugele sõitma vaid toreda elamuse võib saada ka Tallinna lahest, Eesti saarte ümbrusest või mõnest Lõuna-Eesti järvest.

Ja nii edasi ja nii edasi. Näiteid võiks tuua veel ja veel, sest Eestimaa on täis üllatusi ja äratundmisrõõmu!

TUTVU EESTI MAATURISMI VEEBIPÕHISE ANDMEBAASIGA SIIN!


Raili Mengel
Tegevjuht
MTÜ Eesti Maaturism