Oscari-auhinnaga võrdsustatud kvaliteedimärgise said endale restoranid Noa ja 180° by Matthias Diether.

MICHELINi restoranigiid on rahvusvaheliselt kuulsaim, prestiižseim ja pikima ajalooga restoranivaldkonna tunnustussüsteem, mida Eesti on aastaid oodanud. Oscari-auhinnaga võrdsustatud kvaliteedimärgise said endale restoranid Noa ja 180° by Matthias Diether.

Kokku tunnustati Eestist 31 restoran, kellest:

- 2 said kõrgeima tunnustuse ehk Michelini tärni

- 5 Bib Gourmand ehk parima hinna ja kvaliteedi suhte tunnustuse

- 2 Michelini rohelise tärni tunnustuse - jätkusuutlik pühendumine gastronoomiale.

Ühe Michelini tähega tunnustati restorane Noa Chef's Hall ja 180°

180° restorani kirjeldasid hindajad nii: "Pärast jooke ja suupisteid restorani futuristlikus baaris saavad külastajad valida kas 4-käigulise degusteerimismenüü „Maitsed 180 kraadi" või 6-käigulise degusteerimismenüü „Matthiase inspiratsioon" Ambitsioonikad ja efektsed toidud on kogenud Saksa peakoka Matthias Dietheri tunnusjoon ning tema moodne looming näitab nii maitse- kui ka tekstuurikontraste ning pöörab suurt tähelepanu detailidele. Teenindus on soe ja kaasahaarav ning aitab luua pingevaba õhkkonna."

Noa restorani kohta ütlesid hindajad aga nii: "Avatud köök on restorani süda ja lahtist tuld kasutatakse suurepäraselt. Esikohal on luksuslikud koostisosad ja neid hangitakse kõikjalt maailmast, olenevalt sellest, mis on parim. Näiteks Norra pärit kammkarbid või Kanadast pärit homaar. Samas mängib oma osa ka kohapeal toodetud ja konserveeritud saadus. Kokkade Roman Sidorovi ja Tõnis Siiguri koostatud loominguline 7-käiguline menüü hoiab kliendid algusest lõpuni kütkes oma keerukate ja väga originaalsete roogadega, mis on täis üksteist täiendavaid maitseid ja tekstuurikihte."

Lugege enam SIIT