Sibulatee puhvetite päev avab laupäeval (11.septembril) 20 hoovi!

PRESSITEADE

Traditsiooniline puhvetite päev, mis tõmbab kokku suvise hooaja ja toob Sibulateele sealsetest sügisandidest lugu pidavad külalised, toimub sel aastal kuuendat korda. Laupäeval valitakse ka uus sibulapirukameister ning pilkupüüdvaim sibulamüügikoht.
Avatud puhveteid jagub tervesse Sibulatee piirkonda. Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe: „Koosalt ja Vanaussaialt Lümati ja Kadrinani (mitte ajada seda Lääne-Virumaaga) ning Kokoralt ja Haavakivilt Nina, Kolkja ja Varnjani. Seekordne puhvetite päev on geograafiliselt veelgi mitmekesisem kui varem. Samas soovitan külalisele kodus eeltöö ette võtta, kaarti ja puhvetite poolt pakutavat uurida: kõiki 20-t puhvetit seitsme tunni sisse mahutada on väga keeruline ja nii ei jõuaks kohalikku elu üldse nautida. Eeltööd saab teha kodulehelt leitava info ja kaardi abil.“
Menüüdes on ohtralt sibularoogasid ja kalatoite: suppe, praade ja muidugi pirukaid mitmel erineval moel. On pannkooke ja kohupiimapalle, on ulukiliha ja seeneroogasid. Lisaks toidule on Sibulatee puhvetite päeval oluline osa ka kohaliku elu-olu näitamisel. On näitusi vanausuliste igapäevaelust, näidislaudu vanausuliste argipäevast. Lastele on mitmes puhvetis tegevusi ja leiab ka kohti, kus loomasid vaadata või paitada.
Traditsiooniliselt selgitatakse sel päeval välja Sibulatee parim sibulapirukameister ja pilkupüüdvaima sibulamüügi väljapaneku asukoht. Meistritiitli üle otsustab kokkukutsutud žürii, väljapaneku aumärgi saaja valib välja Sibulatee võrgustik. Varasemate sibulapirukameistrite hõrke tooteid saavad ka külalised mekkida: esimese aasta võtja Natalja Rästas avab Kolkjas oma puhveti ning eelmise aasta tiitliomaniku Tatjana Kruglova pirukaid saab soetada Kasepää poest.
Kohalik hoogne turismihooaeg saab samuti puhvetite päevaga joone alla. Nii on viimast korda avatud Voronja galerii selle suve näitus „Kolmainsus. Teadus. Kunst. Ulme“ ja galeriis ambulARToorium saab vaadata nii püsinäitust kui kuulsat fotonäitust „EHA“. Avatud on nii Samovarimaja kui Peipsimaa Külastuskeskus ja Kolkja vanausuliste muuseum. Samuti on laupäev Kodavere Pärimuskeskuses viimaseks graafikujärgseks avatud päevaks sel hooajal.
Puhvetid on avatud 11. septembril kell 11-18. Kell 19 kutsub külalisi Liivi muuseum, mille rehe all etendub Kalev Kudu teatrietendus „Ma tahaksin olla kui lill...“.
Kõigile külalistele palutakse südamele panna, et Sibulateele külla tulla tuleb vaid tervena. Osad siseruumidesse laienenud puhvetid küsivad näha ka tervisetõendeid.
Kogu info Sibulatee puhvetite päeva kohta on leitav Sibulatee kodulehel www.sibulatee.ee/uritused/sibulatee-puhvetite-paev-2021

Lisainfo:
Liis Lainemäe
Telefon: 5648 0065
Sibulateel näeme!
www.sibulatee.ee
www.fb.com/sibulatee