Valmis Metsa matkarada teejuht matkasõpradele ja Hiking tours trükis reisikorraldajatele

Valmis on saanud Metsa matkaraja teejuht. Nüüd ei ole muud, kui matkama - Metsa matkarada ootab Teid!

See on erineva pikkusega matkade planeerimiseks ja teostamiseks Metsa matkaraja looduskaunites piirkondades - tähistatud matkamarsruudil, Riia-Tallinn.

Teejuht kirjeldab Metsa matkaraja põhjapoolset osa - marsruuti Riiast Tallinna. Kogupikkus-1060 km (Lätis 333 km ja Eestis 720 km). Teekond on jagatud 8 piirkonda, iga piirkond jaguneb etappideks, kokku on neid 50. Iga etapp sooritatakse ühe päeva jooksul, kuid kui kilomeetreid on üheks päevaks palju, antakse soovitusi kuidas jagada etapp kahepäevaseks.
Juhendi iga etapp sisaldab kaarti, infot päeva kilomeetrite kohta, teekonnal esinevaid raskusi, vaatamisväärsusi, aga ka praktilist infot teekatte, ohtlike kohtade, takistuste, lähtepunkti jõudmise ja naasmise kohta ning muud praktilised näpunäited.
Raja kirjeldused võimaldavad valida pühadeks sobivaimad kohad looduses ja algajatele matkahuvilistele endale sobivaimad ning jõukohaseimad lõigud. Metsa matkarajal leidub nii väheasustatud piirkondi kui ka võimalust kohalikust elust osa saada. Rada on täispikkuses kooskõlastatud maaomanikega, omavalitsustega, looduskaitseasutusega.

 • E-formaadis juhend 5 keeles on allalaetav Metsa matkaraja kodulehel https://baltictrails.eu/et/forest/publications
 • Teejuht on eesti, läti, inglise ja saksa keeles. Elektrooniline juhend on saadaval ka vene keeles.
  Kohtumiseni Metsa matkarajal!
  Metsa matkaraja projektimeeskond:
  Lauku Ceļotājs / Baltic Country Holidays/ Latvijas valsts meži/ Dabas aizsardzības pārvalde / Rīgas plānošanas reģions / Vidzemes plānošanas reģions / MTÜ Eesti Maaturism/ Visit Peipsi/ Visit Setomaa / VisitLahemaa 

 • Valmis reisikorraldajatele trükis Hiking tours (inglise ja saksa keeles).

  Kõikidel huvilistel palume ühendust võtta e-postil: eesti@maaturism.ee