Projekt - RegenT
Rahvusvaheline koostööprojekt "RegenT - regenerative practices in nature and cultural tourism".
Taust: Läänemere piirkond (BSR) seisab silmitsi kliimamuutustest tulenevate väljakutsetega, kus turism on samal ajal nii probleemide põhjustaja kui ka kannataja. Kuna turism tugineb suuresti loodus- ja kultuuripärandile, lasub sellel valdkonnal eriline vastutus keskkonna kaitsmisel. Seetõttu tuleb turismistrateegiaid muuta nii, et need ei keskenduks üksnes säilitamisele, vaid ka piirkonna loodus- ja kultuuriväärtuste aktiivsele taastamisele.
Regeneratiivne turism (regenerative tourism) vastab sellele vajadusele tervikliku lähenemisviisiga, tugevdades looduslikke ja kultuurilisi väärtusi ning kaasates erinevate sektorite organisatsioone kohalike kogukondade hüvanguks.
RegenT käsitleb informatsiooni- ja võimekuse puudujääke, pakkudes olulisi ressursse avaliku sektori asutustele — eelkõige piirkondlikele ja kohalikele otsustajatele ning ametnikele, kes tegelevad strateegilise planeerimise ja ressursside jaotamisega.
RegenT tugineb seitsme eelneva projekti saavutustele, mis kõik edendavad regeneratiivse turismi arengut. Projekt pakub kahest omavahel seotud osast koosnevat platvormi:
- Teadmusplatvorm (knowledge platform)
- Õppimise, teadmiste vahetamise ja võrgustumise platvorm
Osalevad projektid on muu hulgas välja töötanud uuenduslikke lahendusi madalhooaja turistide ligimeelitamiseks, loonud kliimakindluse suuniseid ja toetanud kohaliku toidu võrgustikke.
RegenT soodustab süsteemseid muutusi turismitööstuses kogu Läänemere piirkonnas.
Projekti kestvus: 01.07.2025 - 30.06.2028
Projekti partnerid: Novia University of Applied Sciences (Soome, juhtpartner), Helmholtz-Zentrum hereon GmbH (Saksamaa), Visit Skåne (Rootsi), Pomorskie Tourist Board (Poola), Kurzeme Planning Region (Läti), NGO Estonian Rural Tourism (Eesti).
Projekti kogueelarve (6 riiki) 1 200 000 EUR, millest Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERDF) toetus 960 000 EUR.
Lisainfo: Eesti Maaturismi Ühing, eesti@maaturism.ee