EHE-märgisega tunnustatud (sügis 2016)

Lahemaa Ökoturism MTÜ
"TUNTUD JA TUNDMATU KÄSMU"

Jalgsiretk viib avastama metsadega kaetud Käsmu poolsaart, mis oma ainulaadse kivikülvi ja romantiliste rändrahnudega on kui suur jääajapark. Külastatakse auväärset kapteniküla ja jalutatakse kõrge kaldaga Eru lahe ääres.

„ELAV MUUSEUM – VERGI POOLSAAR”
Jalgsiretkel tutvutakse Lahemaa varjatud aaretega. Teele jäävad mahajäetud Kolsi raketibaas, muuseumi meenutav Natturi küla ja unikaalne tuulepealse Pedassaare neeme loodusmaastik.

„RÄNNAK VIRU RABAS”
Jalgsiretk viib avastama värvikirevat ja salapärast Viru raba. Loodusgiidi saatel on rabaskäik seiklus, mis tutvustab raba varjatud elu, legende ja müstilist loodust.

+372 5556 3088
www.okoturism.com


Lontova Seikluspark
“KUNDA KRATI MEESKONNAKOOL”

Meeskonnaseiklus Natura 2000 alal asuvas suurepärase loodusega Lontova seikluspargis paneb proovile meeskonnaliikmete usalduse ja oskuse üheskoos lahendusi leida. Üle Kunda jõe kulgevat seiklusrada on võimalik läbida ainult koostööd tehes ja üksteist toetades. Peale seiklust saab muljeid jagada piknikku pidades või turgutada end väikese maitsva einega otse jõekaldal asuvas kohvikus Blücher.

+372 5360 6666
www.lontovaseikluspark.eu


Iisaku Kihelkonna Muuseum
“ELU GRIIVADEL”

Õppeprogrammi käigus räägitakse muuseumis põnevaid eksponaate tutvustades lahti poluvernikute, Eestis kodunenud väikese rahvakillu ajalugu ja kultuur. Tehakse juttu ka kohalikel looduse eripäradel - mis on ja kuidas tekkisid griivad (sisemaised luited), millised loomad ja taimed siin end sisse seadnud on. Programm lõpeb poluvernikute paelapunumise töötoaga.

“RAHVARIIDED JA RAHVAMÄNGUD EESTI KULTUURILOOS”
Õppeprogrammis tutvustatakse läbi Eesti kuulsa muinasjutukoguja Juhan Kunderi muinasjutu "Vaeslaps ja vanapagan" Põhja-Eesti rahvariideid ja nende kandmisega seonduvat kombestikku.

+372 339 3036
www.iisakumuuseum.ee


Roy Strideri õpetlikud ja kasulikud reisid
“MUSTAMÕISA HOBUMATKAD”

Hobumatkad viivad väikese seltskonna siniste silmadega valgetel eesti hobustel maalillisele hobumatkale ürgsesse Põlvamaa loodusesse - Taevaskotta. Näha saab unustusehõlma vajunud maa-alust lossi, kus rahvapärimuse kohaselt viivad kolm käiku edasi Riiga, Petserisse ja Kiievisse. Matkal vaadeldakse erinevaid taimi ja hea õnne korral saab näha sinist kalliskivi ehk jäälindu.
Akste sipelgariiki viival meditatiivsel hobumatkal näeb Euroopa suurimate hulka kuulunud metsakuklaste kolooniat.Metsas ratsutades võib kohata ka hunte, metssigu, põtru, kitsi, karusid ja näha erinevaid linde. Teel tehakse peatusi, lastakse hobustel puhata ja kosutatakse end taimeteega ning räägitakse kohalikust ajaloost.

+372 552 4138
www.kulgemine.ee


Energia Talu
„RAVIMTAIMERETK”

Navesti jõe kaldal asuv talu on Eesti suurim ökoloogiliselt ravimtaimede kasvatamise ja töötlemisega tegelev ettevõte. Talu maadel on avatud ravimtaimede õppe- ja terviserada, kus saab tutvuda ravimtaimedega. Nuusutada ravimtaimede aroomi, neid katsuda ja maitsta, imetleda nende ilu. Retke käigus õpitakse tundma traditsiooniliselt kasutatavaid ravimtaimi, tutvutakse talu tegemistega ning ravimtaimede kasvatamisega. Retk lõpeb ökotee nautimise ja mahemaiuse söömisega.

+372 518 5151, +372 435 8590
www.energiatalu.ee


Vene Talu
"ÕNNENUKUKESE EHK TALISMAN-NUKU TÖÖTUBA VENE TALUS"

Töötoas meisterdavad naised väikese kuid väeka salapärase talismani, abilise ja saatuse kaitsja. Juhendaja selgitab nuku detailide tähendust ja olulisust, aitab materjale valida ja räägib laiemalt vene nukkude traditsioonidest ning seotusest igapäevaeluga.

"TRAVNITSA EHK RAVIMTAIMEDEGA TÄIDETUD NUKU TÖÖTUBA VENE TALUS"
Töötoas on võimalus meisterdada iidseid tarkusi kandev naturaalsetest materjalidest koosnev ja puhtas looduses kasvanud ravimtaimedega täidetud nukk, mida vanasti kasutati haiguste ja kurja peletajana. Asjatundliku juhendaja käe all valmiva nuku igal detailil, värvil ja taimel on oma tähendus ja vägi.

+372 517 0517
www.venetalu.ee


Lalli Tooma Talu
“MAJUTUS LALLI TOOMA TALUS KOOS TÖÖDE TUTVUSTUSEGA”

Lalli Tooma ajaloolises, kuid kaasaegselt ja väga keskkonnasõbralikult toimetavas Muhu mahetalus saavad külalised mõnuga nautida vaikust, rahu ja suvist linnulaulu, jalutada lammaste ja hobuste korrastatud rannaniidul ja mere ääres. Või siis hoopis proovida aeda rohida, vikatiga niita, aidata mune korjata, lambaid karjatada ja tallesid sööta või õunu ja salatirohelist korjata ning porganeid võtta.
Olete oodatud Muhu saarele puhkama!

+372 518 7186
www.lallitooma.wordpress.com


Kukekaarli Villa
“METSIK MATK KASSARI SAAREL”

Matk viib matkajuhiga jalgsimatkadele Kassari saare ürgloodusesse. Jalgsi läbi madalate merealade matkates külastatakse Kassari saare rannikumeres olevaid laidusid. Uued teadmised taimedest ja loomadest, imelised vaated merele ja laidudele kindlustavad matkajal tõelise jagamistväärt elamuse terveks aastaks.

+372 50 41 773
www. kukekaarli.com


Toosikannu Puhkekeskus
“JALGRATASTEGA ULUKISAFARI TOOSIKANNU LOOMAPARGIS”

Jalgratastega matkatakse Eesti suurimas loomapargis ning vaadeldakse seal elavaid punahirvi, põtru ning metskitsi.
Jalgratastega ulukisafari kestvus on orienteeruvalt 2-3h ning selle käigus läbitakse 10-13km. Matka käigus on võimalik pidada piknikku ja teha lõket.

+372 489 8160
http://toosikannu.ee


Koolituskodu
“MUINASJUTULÕUNA METSAS”

Lastegruppidele loodud teenus pakub teistmoodi võimaluse metsa minna. Erinevad vahvad tegelaskujud nagu metsanõid, laanehaldjas või allikavalvur tutvustavad läbi mängude ja muinaslugude lastele allikaid, metsataimi ja nende kasutamist ning vanu loodusega seotud uskumusi. Puhtast toorainest valmistatud toidud tuuakse otse loodusesse. Kohapeal korjatakse koos lastega võlutee valmistamiseks vajalikud taimed ja keedatakse valmis võlusupp.

+372 522 0145
www.koolituskodu.ee