EHE-märgisega tunnustatud (kevad 2016)

Palmse Mõis
„BALTISAKSA GLAMUUR”
Palmse mõisas pakutava programmi käigus saab lisaks luksuslikule ja ehedale elamusele ülevaate Eestis esimesena terviklikult restaureeritud ajaloolisest baltisaksa mõisast. Ajastutruud glamuurset pidusööki pakutakse peamaja veinikeldri restoranis „Alte Küche“ või supelmajas asuvas restoranis „Peter Ludwig“.

+372 5345 3431
www.palmse.ee


Sagadi Mõis
"METS TOIDAB"
(programm)
Maitsev ja teadmisi turgutav meelelahutuslik programm RMK Sagadi metsamuuseumis, kus proovime kõike seda, mida metsal meie toidulauale ja maitsemeeltele pakkuda on.

"MÕISANAPSI VILLIMISTÖÖKODA" (programm)
Mõisaajal oli iga mõisaproua uhkuseasjaks oma salaretseptiga napsi kokkusegamine. Töökojas jätkame traditsioone ja valmistame igaüks mõisaaegsete tarkuste toel oma ainulaadse joogi – kingituseks või endale tervisenapsiks!

"ÖINE PÕLISMETSA RETK"
See on eriline ja põnev loodusretk julgetele! Kogenud retkejuht viib retkelised müstilisse öisesse põlislaande, kus erksaks muutuvad kõik meeled ja karta polegi vaja!

+372 676 7888
www.sagadi.ee


Reimann Retked
"PÄEV MIKUMARDI MAAELU SEIKLUSPARGIS"

Elu maal on suur seiklus - tulge ja osalege Mikumardi talus selles seikluses.
Osalemine talutöödes, tasakaaluharjutused piimanõudel, zipline sõidud heinakuhja - kõik need on seiklused mida meie esivanemad harrastasid juba aastasadade tagusel ajal.

"SÜSTAMATK PRANGLIL JA KOLGA LAHE SAARTEL"
Tulge ja avastage Eestimaa põhjaranniku pärlid aerutades süstaga muistsetel rannakalurite radadel.

+372 511 4099
www.retked.ee


Mesi Tare Kodumaja
"ÖÖBIMINE PEIPSIÄÄRE VALLAS VANAUSULISTE KÜLA TÜÜPELAMUS"

Mesi Tare kodumaja on hubane puhkemaja Varnjas, Peipsi järve ääres. Mesi Tare pakub võimalust puhata ja kogeda elu ühes ehedas vanausuliste majas just sel moel nagu siinkandis elatud juba sadakond aastat.

+372 518 1125
https://mesitare.ee


Palvemaja Talu
"KÜÜLIKUNAHAST NÄPUTÖÖ ÕPITUBA KOOS KÜÜLIKUSUITSULIHA MEKKIMISEGA"

Küülikukasvatustalus saab ülevaate erinevatest küülikutõugudest ja nende kasvatamise iseärasustest. Õpitoas räägime ja näitame, kuidas valmistada mõnusat pehmet kraed, kotti või juuksepaela, degusteerime küülikusuitsuliha ja mekime talu õlut.

"TUTTAVAKS KÜÜLIKUTEGA" (lastegruppide ja perede pakett)
Palvemaja talu avaras aias on tore võimalus küülikutega üheskoos mängida. Räägime, mida küülikud söövad ja kuidas elavad. Näputööna saavad lapsed meisterdada küüliku pildi ning tegemiste vahele süüa pannkooke kodumoosiga.

+372 521 3324
http://palvemajatalu.eu


Loodusturism OÜ
„KANUUMATK MULGIMAAL, ÕHNE JÕEL“

Õhne jõgi oma vaikse voolu ja kauni loodusega on suurepärane koht algajatele kanuumatkajatele, loodust uurivatele ja nautlevatele veematkajatele.

+372 527 2701
www.loodusturism.ee


C.R. Jakobsoni Talumuuseum
„EESTI TOIDU AASTARING TALUS“
(haridusprogramm)
C.R. Jakobson oli 19.sajandil Eesti ühiskonnategelane, publitsist, kirjanik ja pedagoog. C.R. Jakobson oli edumeelne ja uuele avatud peremees, kelle talumuuseum on just see koht kus vana kohtub uuega.
Tegutseva taluga muuseumis tutvustatakse Eesti söögitraditsioone, aastaaegade mõju talu toidulaual, Kurgja talu ja selle elanikke, C.R. Jakobsoni põhimõtteid talust ja toidust ning toidu teekonda laudast ja aiast kööki. Mängitakse taluperega seotud rollimänge, degusteeritakse talutoite ja süüakse tõhus Eestimaine lõunasöök.

+372 5860 0025
www.kurgja.ee


Jõuluvana Korstna talu
„JÕULUVANALE KÜLLA!“ (pakett)

Jõuluvana kodutalus saab aastaringi koos Jõuluvanaga tähistada Eesti rahvakalendri tähtpäevi ja kogu perega lüüa kaasa kõikvõimalikes talu tegevustes - sõita ree või vankri ja poniga, putitada traktorit, külvata seemneid, sõbruneda talus elavate loomadega, meisterdada Jõulumemmega ja mekkida pannkooki moosiga.

+372 523 6066
www.maria.ee


Seikle Vabaks OÜ
"KAJAKIMATK MANIJA SAARELE"

Kajakimatk Manija saarele viib Teid avastama unikaalset UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja kuuluvat põliskultuuri ja saare haruldast loodust, mis hõlmab endas rändrahne, jääkosklaid ja kõrede kõlavat krooksumist.

+372 5650 0550
www.seiklevabaks.ee


Kassari Puhkekeskus
„HIIU ÕLLE LUGU“
(programm)
Kassari Puhkekeskuses asuva Hiiu Õlle Koja programm „Hiiu Õlle Lugu” kätkeb endas ülevaadet Hiiu Õlle valmistamise traditsioonidest, koos õllemekkimisega, mille juurde pakutakse kohalikke suupisteid. Samaaegselt esitletakse eksponaate, mida kasutati õlle valmistamiseks ja joomiseks.

+372 469 7169
www.kassarikeskus.ee


Trahter Vetsi Tall
"KODULEIB ON VÄGE TÄIS"
(pere või sõprade pakett)
Trahteri leivamajas on õige taluleiva tegemiseks kõik vajalikud riistad olemas ja väge täis “leivapoeg” ootel. Huvilisi kutsutakse osa saama leivavalmistamisest. Lisaks räägitakse põnevaid lugusid leivaviljast leivapätsini ja näidatakse vana aja asju. Kaasa saad toreda elamuse ja omatehtud ahjusoojad taluleivad.

+372 5648 7057
www.vetsitall.ee