EHE-märgisega tunnustatud (sügis 2015)

Palmse Mõis
„RAHVUSLIK MENÜÜ“ (mõisa kõrtsi grupimenüü)
Palmse Mõisa kõrts on koht, kus iseäranis häid esivanemate roogasid pakutakse, mis enamasti mõisa kärnerite poolt kasvatatud toorainest valmivad. Kõrtsirahvas võtab iga teelise vastu kui kalli ja kauaoodatud sugulase ning kedagi ei lasta ära minna tühja kõhu ega januse suuga!

+372 5345 3431
www.palmse.ee


Wannero OÜ
„HUVIREISID VÕRTSJÄRVEL KALEPURJEKAGA PAULA”
Imeline Võrtsjärv ootab ennast avastama ja nautima looduse poolt antud võlusid. Ajalooline kalepurjekas Paula viib purjetama kogu veekogul. Kapten Jaan ja meeskond ootavad Teid!
PS! Võrtsjärve kalepurjekad valiti rahvahääletuse tulemusel 2015.a. „Eesti 100 aaret” võitjaks.

+372 529 1979, kapten Jaan Erm


Jaanioja Käsitöötalu
„MAMSLI MÄNGUMAA MUINASJUTUMÄNGUD LASTERÜHMADELE“
Aastaaegade vaheldumise rütmis toimuvad muinasjutumängud viivad lapsed metsa muinasjutulisele jalutuskäigule aardeid otsima ja tuppa meisterdama. Läbi erinevate tegelaste rollide õpetab Mamsel Janika teadmisi loodusest, aitab arendada loovust ja käsitööoskusi.

"KUDUMITEST LAPITÖÖ – LILLEMANTLID JA LAPIVAMMUSED"
Kursusel saab kogemuse, kuidas „voolitakse“ vanadest kudumitest ja tootmisjääkidest lillemantleid ja lapivammuseid. Kursus sobib nii vähese kogemusega käsitöösõbrale kui ka süvahuvilisele uute ideede ja oskuste saamiseks.

+372 5647 0187
www.jaanioja.ee


Määra Mäe Meistrikoda
„KERAAMIKA TÖÖTUBA“
Mõnusas omanäolises meistrikojas vormivad osalejad endale savist soovikohase põneva nõu ja kaunistavad selle näiteks erinevate kohalike taime- või pitsimustritega. Töötuba kestab 2 x 2 tundi. Leia meid Facebookist ja tule külla!

+372 510 4611
FB: Määra Mäe Meistrikoda


Lahemaa Ökoturism MTÜ
„SEIKLUSMÄNG AARDEJAHT“
Aardejaht on võistkondlik mäng, mis arendab tähelepanuvõimet ja meeskonnatöö oskusi. Õpitakse kaarti kasutama ja saadakse teada, kuidas kasutada maastikul liikumisel kompassi. Marsruut kulgeb Käsmus ja laseb avastada kõik olulisemad vaatamisväärsused.

+372 5556 3088
www.okoturism.com


Vene Talu
„VENE TALU KÜLASTUS KOOS RAHVUSKÖÖGI DEGUSTEERIMISEGA”
Vene talu on tükike vene rahvuskultuuri ja külalislahkust keset Pärnumaa metsi ja rabasid. Siin hoitakse ja jagatakse esivanemate tarkust ja traditsioone. Alati rõõmsameelsed ning lahked talu perenaised tervitavad külalisi leiva-soolaga ning kostitavad oma aia saaduste ning kuuma samovariteega. Vene talu on koht, kuhu hing igatseb ikka ja jälle.

+372 517 0517
www.venetalu.ee


Pilguse Mõis
„MATK KATRI PANGALE“
Matk tutvustab Lääne-Saaremaa looduspärandit, rahvuslikku toidukultuuri ja pakub võimalust hingata sama õhku neid samu radu väisanud üleilmselt kuulsa Antarktika avastaja G. B. Bellingshauseniga. Katri pangal on võimalik minna aakrikujahile ning kõik need hindamatud varandused, mida meri annab ja kaldale uhub, kuuluvad selle leidjale. Kõik muljed saavad jagatud ja väsimus unustatud pärast matka traditsioonilises Saaremaa suitsusaunas, mis pärineb 17. sajandist.

+372 502 5652
www.pilguse.ee


Loodusturism OÜ
„TÕUKEKELGUMATK PÜHAJÄRVE JÄÄL VÕI LIIKUMISRADADEL“
Tõukekelgutamine, see on imelihtne! Lükkad ühe jalaga hoogu, teisega seisad kelgujalasel - igaüks saab hakkama. Olete oodatud Otepää piirkonda, kus head lumeolud ja vaheldusrikas maastik väikeste metsateede ning ettevalmistatud saaniradadega pakuvad toredaid tõukekelguelamusi.

„JALGSIMATK SANGASTE RUKKIKRAHVI RADADEL JA JÄLGEDES“
Tulge uudistama Sangaste metsapargi vaateid ja Eesti liigirikkaimat dendroparki - saage osa loodusest, ajaloost ja kultuurist! Pikniku peame müstilises-muinasjutulises lõkkekohas, jalutuskäigu lõpetame Sangaste lossis.

„RÄÄTSAMATK MULGIMAAL, RUBINA SOOS JA RABAS“
Matkame piirkonna suurimas, väärtuslikumas ning paremini säilinud rabas, mis on loodushuviliste seas tuntud eelkõige liigiliselt kireva linnuriigina

+372 527 2701
www.loodusturism.ee


City Bike OÜ
"LÄÄNE-EESTI JA SAARED" (rattamatkapakett)
Eesti on ideaalne jalgrattamatka sihtkoht: vahelduv maastik, hõre liiklus, tühjad liivarannad, sõbralik rahvas ja maitsev toit. Marsruudile jäävad sellised üle-Eestilised vaatamisväärsused nagu Padise klooster, Kuressaare ja Haapsalu linnused, Kaali meteoriidi kraater, Angla Tuulikud, Koguva küla ja Pärnu rand. Ööbimine väiksemates hotellides ja külalistemajades.

+372 511 819
www.citybike.ee


Käsmu Meremuuseum
„GIIDIGA MUUSEUMIS“
Käsmu Meremuuseumi peremees tutvustab ringkäigul oma legendaarse kapteniküla ajaloole keskenduvat kollektsiooni - meresõitu, kalapüüki, salakaubavedu. Muuseumi õuealal Käsmu ajaloolist laevaehitusplatsi, tuletorni ajalugu, endiseaegset rannaeluolu lautrikohtade ja võrgukuivatusvabedega, aga ka nõukogudeaegse piirivalve militaarpärandit - jäljeõppeplatsi, vaatetorni ning varjendeid.

"PASTELDE VALMISTAMISE ÕPITUBA"
Kõik materjalid ja töövahendid on kohapeal käepärast olemas. Pastlapaari tegemiseks kulub kogenud meistri juhendamisel terve põnev nahatöö päev. Õpituba juhendab Käsmu Meremuuseumi peremees Aarne Vaik. Julgustame kõiki proovima!

+372 529 7135
www.kasmu.ee


Arma Ratsatalu
"RATSAJALUTUSKÄIK LOODUSES"
Ratsutamisprogramm algajale hobusehuvilisele, kus saab kõike ise proovida. Alustame hobuste harjamisest, õpime hobuse kehakeele mõistmist, saduldamist ja maneezis esmaseid juhtimisvõtteid, seejärel teeme toreda ratsajalutuse Rutja rannaküla looduses.

"RATSARETK MERE ÄÄRDE"
Ratsutamisprogramm juba algoskused omandanud hobusehuvilistele algab oma hobusega tutvumisest, tema ettevalmistusest ja maneezis koostöö harjutamisest. Seejärel läheme ratsaretkel kauni Rutja rannaküla loodusesse mööda Selja jõe maastikukaitseala mere äärde kulgevale rajale.

+372 5340 3806
www.armaratsatalu.ee


Aiakujundusbüroo R&AR
„RÜHMAEKSKURSIOON MAASTIKUAIAS“
Treppoja joastiku ja Kloogaranna supelranna vahel saab suures pilkupüüdvas näidisaias paari tunniga ülevaate ja palju häid nippe kuidas rajada kunstliku saarega tiiki ja terrassaeda, valida peenardesse erinevaid püsikuid ja kasutada puid-põõsaid nii raamhaljastuses kui ka soolotaimedena.

+372 504 4445
www.aiakujundus.eu