Maaturism Eesti Saunatee Eesti Toidutee Märgised turismis Eesti saared Liikme info Kontakt

Uudiste arhiiv


Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile

0000-00-00 00:00:00

Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee. Liiprite laius on 900 mm ning 125-meetrine proovireis algab ja lõpeb Gros Johannisoffi jaamas. Gros Johannisoff on ajalooline küla Vanal Võromaal Kanepi kihelkonnas, kuhu 1749. aastal lasi Kindral Berg oma tütrele rajada mõisa. Tänapäeval asub ajaloolises mõisakompleksis Lõuna-Eesti suurim kogu pere lõbustuspark Cantervilla Lossi mängumaa, kus on mõisaajastut käsitlev teemapark ja tänapäevased meelelahutustegevused igas eas külastajale.
Eestis on olnud kitsarööpmelisi raudteid laiusega 600, 750, 762, 900 ja 1067 mm. 900 mm raudtee on Eestis kasutusel maa-alustes põlevkivikaevandustes. 1067 mm teed kasutab Tallinna tramm.

Cantervilla Lossi mängumaa avati ajaloolise mõisakompleksi territooriumil 2012. aastal . Mängumaa eesmärgiks on pakkuda kultuuriloolist ja lõõgastavat päeva kogu perele, ühendades endas nii ajaloolise mõisakompleksi kui ka nüüdisaegsed vaba aja atraktsioonid. Teemaparki kuuluvad lisaks lossile tallisaal, labürintkelder ja ait-kuivati.

Siin saab näha, kuidas mõisnikud kuni 20. sajandi alguseni liiklesid, kuidas riietusid, mida nad sõid ja millest elatusid. Mõisa keldri kohta on räägitud, et selles asus labürint, millest väljapääsu oli teadnud vaid pererahvas ise. Ait-kuivatis saab õppida tundma erinevaid viljasorte ja hobutööga seotud põllutööriistu, astuda oma jalaga üle viljakuivatusresti ja kogeda vana maja pööninguhõngu, kus saab etendada nukuteatrit. Kunagises ballisaalis saab kolme lühifilmi kaudu aimu mõisa ajaloost ja ümberkaudse talurahva tegemistest. Lossi juurde kuulub liigirikas park 14 ajaloolise objektiga.

Cantervilla Lossi mängumaal asuvad Eesti pikim50-meetrine liumägi ja 65 meetri pikkune veetuubirada, mis suubub otse maalilisse Pikajärve. Karussellid, ATV-ja kardirajad pakuvad elamust nii pisikülastajale kui teismelise eas noorukile. Isad ja pojad saavad rammu katsuda köieveos ning harjutada täpsust ja keskendumisoskust jahisimulatsiooniga. Emad ja tütred saavad erinevaid kleite selga proovides omal naha kogeda, mis tunne võis olla sitsidesse-satsidesse ehitud mõisaproual. Piraadilaevas ootavad mereröövliseiklused ja hüppamismõnu pakuvad erinevad batuudid. Erinevale eale mõeldud atraktsioonid pakuvad rõõmu kogu perele.

Kontakt: Mõisahärra Canter Värton (5286525)

Selgusid Eesti parimad söögikohad 2015. aastal!
50 parima söögikoha edetabelisse mahuvad nii lihtsa kohaliku traditsioonilise toidu pakkujad kui rahvusvaheliselt tunnustatud gurmeerestoranid.
Lõuna-Eesti "KOLLASED AKNAD"
Aasta tagasi käivitas Lõuna-Eestis kokku viis aastat kestva National Geographic´u kollaste akende projekti.
Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile
Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee.
Uudiste arhiiv | Turismiteemalisi uudiseid leiad lisaks infoturism.ee-st
Otsi
Eesti Maaturism MTÜ;  Vilmsi 53g, 10147 Tallinn;  Tel: +372(0) 600 9999;  E-mail: eesti [at] maaturism.ee | Sisupuu


BMW AUDI PORCHE varaosat netistä edullinen ja nopean toimitus | diazepam 10mg