Maaturism Eesti Saunatee Eesti Toidutee Kvaliteedi märgised Sündmused 2016 Eesti saared Liikme info Kontakt

Süvahavva Loodustalus - looduse keskel, kahe jalaga maas

Prindi leht

Korraldaja: Süvahavva Loodustalu (www.hot.ee/syvahavva)
Toimumiskoht: Põlvamaa
Hooaeg: mai-oktoober (reede-pühapäev)
Osalejate arv: 3-12 inimest
Kestvus: 3 päeva
Hind osaleja kohta: 450 EEK (koolieelikud tasuta, kuni 12a. lapsed poole hinnaga)
Hind sisaldab: ööbimist oma telgis, rõugu all, lakas ja/või aidas, lõkkeaset koos puudega, väikest varjualust laua ja pinkidega, kompostkäimlat, esmast pesemisvõimalust, vajadusel toiduvalmistamise tarbeid (grillialus, pada, taldrikud, noad-kahvlid), kalaõnge, elamussauna, esmaabitarbed, kõhutäidet (toidukorv on eraldi kokkuleppel)

Toote lühikirjeldus:
Süvahavva Loodustalus võid end unustada aina kiireneva ja närvilisema maailma muredest.
Nautida rahu ja vaikust, uidata metsaradadel, õppida talutöid, omandada teadmisi maheviljelusest ja loodusest.
Nende päevadega leiate uut energiat ja uusi kogemusi. 

1.PÄEV
Saabumine enne lõunat. Laagri sissejuhatus ja vajadusel puuduvate ostude sooritus kohalikust (elamus!) autokauplusest. Laagri püstitus ja pruukost perenaiselt. Peale lõunat tutvumine talu põhitegevusega: maitse- ja ravimtaimede kasvatamisega. Perenaise juhatusel tehakse selgeks põhilised maheviljeluse põhimõtted. Taimede äraarvamise mäng. Enne õhtut tehakse kolmetunnine matk piki Võhandu jõe ürgorgu. Teekonnal külastatakse kolme-nelja koobast, poolt-tosinat liivakivipaljandit, kolme allikat. Matka lõpus ühine teejoomine valitud ürtidest. Õhtuhakul valmistatakse koos õhtune kehakinnitus. Lõkkeõhtu lõpeb öörahuga.

2. PÄEV
Äratus ja hommikune käopete. Aktiivne abi talutöödel (heinatöö, ravimtaimede korjamine, peenarde rohimine ja muu vajalik). Lõunaeine valmistus ja ühine kõhukosutus. Elamus-sauna (telksaun) ettevalmistustööd. (Huvilistele ka laastukatuse valmistamise lühikursus.)
Pealelõunal kolmetunnine retk läbi küla. Retkel külastatakse villavabrikut ja julgemad saavad vaadelda küla 35 m kõrgusest tornist. Retke käigus tutvustatakse Süvahavva küla arhitektuuri ja pinnavorme. Käiakse vaatamas Võhandu kõrgeimat kallast - Tsirgumüüri. Retke järel jagunetakse ja osad proovivad jões kalaõnne, ning teised kütavad sauna. Õhtusuutäie valmistus, saun, kõhukinnitus ja ürditee joomine. Õhtu hakul võimalus ise uidata lähedal jõekallastel. Õhtu saabudes räägib perenaine metsast ja soovi korral saab perenaise akordioni saatel laulda.

3. PÄEV
Äratus ja linnupete. Loodusandide varumine. Selleks on retk lähiümbruse maastikul kas teejuhiga või omapäi. Retkel tutvutakse erinevate taimeliigi kooslustega, varutakse ravimtaimi (teetaimed talveperioodiks) ja korjatakse seeni-marju. Piknik ja laagri lõpetamine.

Selgusid Eesti parimad söögikohad 2015. aastal!
50 parima söögikoha edetabelisse mahuvad nii lihtsa kohaliku traditsioonilise toidu pakkujad kui rahvusvaheliselt tunnustatud gurmeerestoranid.
Lõuna-Eesti "KOLLASED AKNAD"
Aasta tagasi käivitas Lõuna-Eestis kokku viis aastat kestva National Geographic´u kollaste akende projekti.
Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile
Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee.
Uudiste arhiiv | Turismiteemalisi uudiseid leiad lisaks infoturism.ee-st
Otsi
Eesti Maaturism MTÜ;  Vilmsi 53g, 10147 Tallinn;  Tel: +372(0) 600 9999;  E-mail: eesti [at] maaturism.ee | Sisupuu