Maaturism Eesti Saunatee Eesti Toidutee Kvaliteedi märgised Sündmused 2016 Eesti saared Liikme info Kontakt

Haabjamatk Soomaal

Prindi leht

Korraldaja: Karuskose OÜ / Soomaa.com (www.soomaa.com)
Toimumiskoht: Karuskose talu, Soomaa, Pärnumaa
Hooaeg: mai-september
Osalejate arv: 1-5 inimest
Kestvus: 2 päeva
Hind osaleja kohta: 950 EEK/in (4-5 inimest); 1150 EEK/in (2-3 inimest); 2000 EEK/in (1 inimene)
Hinnas: koht haabjas, päästevest ja mõla, lõuna- ja õhtusöök esimesel ning hommikusöök teisel päeval, suitsusaun teise päeva keskpäeval, giiditeenust kogu matka vältel.

Toote lühikirjeldus:
Rahvasuu kõneleb, et ühest puust paate on ehitatud seal, kus leidub vett, puid ja mehi. Eestis on selline kant Pärnu ja Viljandi vahel, see on üks vesine ja suurte üleujutuste poolest tuntud maa, Soomaa, kus kohaliku kõnekäänu kohaselt on viis aastaaega - kevad, suvi, sügis, talv ja suurvesi. Läbi sajandite on ühest puust õõnestatud paadid olnud Halliste ja Raudna alamjooksul suurvee aegu ainus ning muudel aastaaegadel peamine ja väga armastatud liiklusvahend. Üleujutuse ajal on nendega pääsenud majast kuuri alla puude järele, lauta loomi talitama, laudast küüni heinu tooma jne. Haabjat on kasutatud ka kalal, jahil, meiereis ja veskil käimiseks, heinade veoks, ning niisama lustisõiduks. Meie kutsume teid haabjamatkale.

1. PÄEV
Saabumine keskpäevaks Karuskose tallu Soomaa südames Raudna jõe ääres. Esimene tutvus ürgsete ühepuulootsikute haabjatega, proovisõit. Lõunasöök Karuskosel püstkojas. Peale lõunal pakime varustuse kaasa, transport ülesvoolu, kust algab matk mööda Lemmjõge läbi lammimetsade ja luhaniitude. Kokku esimesel päeval haabjasõitu 3-4 tundi. Õhtusöök. Ööbimine telkides.
2. PÄEV
Teise päeva hommikul pärast einestamist taas matk haabjatega allavoolu. Keskpäevaks saabutakse Karuskosele. Matka lõpetab suitsusaun.

Selgusid Eesti parimad söögikohad 2015. aastal!
50 parima söögikoha edetabelisse mahuvad nii lihtsa kohaliku traditsioonilise toidu pakkujad kui rahvusvaheliselt tunnustatud gurmeerestoranid.
Lõuna-Eesti "KOLLASED AKNAD"
Aasta tagasi käivitas Lõuna-Eestis kokku viis aastat kestva National Geographic´u kollaste akende projekti.
Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile
Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee.
Uudiste arhiiv | Turismiteemalisi uudiseid leiad lisaks infoturism.ee-st
Otsi
Eesti Maaturism MTÜ;  Vilmsi 53g, 10147 Tallinn;  Tel: +372(0) 600 9999;  E-mail: eesti [at] maaturism.ee | Sisupuu