http://www.maaturism.ee/index.php?id=maaturismi-ettevotjad-kutsuvad-kylla-2019
Maaturism Eesti Saunatee Eesti Toidutee Liivimaa Maitsed Sündmused 2019 Eesti saared Liikme info Kontakt
 - Abruka
 - Aegna
 - Kassari
 - Kihnu
 - Prangli
 - Ruhnu
 - Vormsi

Vormsi

Prindi leht
Väikesaared

Vormsi, 3000 aastat tagasi merest kerkinud väikesaar, on legendi järgi nime saanud Islandi viikingilt Ormilt, kelle nimi tähendab tõlkes madu. Veidi enam kui kolmesaja püsielanikuga saar on koduks sadadele taime-ja samblikuliikidele, elu- ja peatuspaigaks 221 linnuliigile, haruldastele kõredele ja suurkõrv-nahkhiirtele. Üle saare kulgeb kaks olulist lindude rändeteed.
Ajalooliselt on saarel elanud peamiselt rootslased, millest annavad tunnistust rootsikeelsed kohanimed. Mõnusat rannarootsi elu ja kaluriküla idülli leidub saarel tänini küllaga. Vormsi kirik on ehitatud 14. sajandil ja pühitsetud Olavile. Vormsilaste suurimaks pühaks on olavipäev 29. juunil, mida tähistatakse traditsioonilise kirikukontserdi ja õhtuse simmaniga. Enesesse ja igavikku vaatajaile sobib vaikseks mõtiskeluks kiviristidega kalmuaed.
Ujumiseks mõnusa ranna leiab Rumpo küla all, saare lääne- ja põhjakallas on valdavalt kiviklibused. Kolm järve – Prästviigi, Diby ja Kärrsläti – on kujunenud kunagistest merelahtedest. Üle poole saarest on kaetud metsaga. Saare lääneosas on valdavad loopealsed ja kadastikud, idaosa on madalam ja soisem.
Puhkevõimalustega saab tutvuda saare koduleheküljel www.vormsi.ee

Vormsile pääseb Rohuküla sadamast parvlaevaga „Reet“ (sõidugraafik www.veeteed.com) ning ülesõit saarele kestab 45 minutit.

Selgusid Eesti parimad söögikohad 2015. aastal!
50 parima söögikoha edetabelisse mahuvad nii lihtsa kohaliku traditsioonilise toidu pakkujad kui rahvusvaheliselt tunnustatud gurmeerestoranid.
Lõuna-Eesti "KOLLASED AKNAD"
Aasta tagasi käivitas Lõuna-Eestis kokku viis aastat kestva National Geographic´u kollaste akende projekti.
Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile
Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee.
Uudiste arhiiv | Turismiteemalisi uudiseid leiad lisaks infoturism.ee-st
Otsi
Eesti Maaturism MTÜ;  Vilmsi 53g, 10147 Tallinn;  Tel: +372(0) 600 9999;  E-mail: eesti [at] maaturism.ee | Sisupuu