http://www.maaturism.ee/index.php?id=maaturismi-ettevotjad-kutsuvad-kylla-2019
Maaturism Eesti Saunatee Eesti Toidutee Liivimaa Maitsed Sündmused 2019 Eesti saared Liikme info Kontakt
 - Abruka
 - Aegna
 - Kassari
 - Kihnu
 - Prangli
 - Ruhnu
 - Vormsi

Prangli

Prindi leht
Väikesaared

Prangli, nagu Naissaargi, kuulub Viimsi valla koosseisu ja sõit üle mere võtab aega tunnikese. Erinevalt Aegnast ja Naissaarest on siin üle saja püsielaniku, kool ja rahvamaja. Kes ja millal Prangli asustasid ja kellele kuulub saare esimeste elanike au, pole täpselt teada. Esimesed teated asustusest Pranglil pärinevad 14. sajandist. Legend räägib, et saarele sattunud kaks laevahuku läbi teinud meest – Kajaga Joost ja Räsi Mikk, kes lubanud enda pääsemise auks kabeli ehitada – ehitanud ka. Vanast kabelist on praeguseks alles vaid kohanimi – Vanakabeli neem saare idarannikul. Laurentsiuse puukirik, mis 1848. a.l pühitseti, toodi jupphaaval Soomest Sipoost kohale ja pandi kohapeal kokku. Mõisaajal kuulus Prangli algul Maardu, hiljem Haljava mõisale, makse tasusid talupojad kalades – kehvake põllumaa polnud viljakasvatuseks sobiv, karja siiski saarel peeti.
Praegugi on Prangli elanike peamiseks sissetulekuallikaks turismi kõrval kalapüük. Peatselt peaks uksed avama Prangli saare talurahvamuuseum. Infot saare kohta leiab veebilehtedelt www.prangli.ee ja www.prangli.com.

Sõita saab Pranglile Kelnase sadamasse Viimsist Leppneeme sadamast postipaadiga „Vesta“, mis võtab korraga peale 47 inimest (sõidugraafik www.veeteed.com).

Selgusid Eesti parimad söögikohad 2015. aastal!
50 parima söögikoha edetabelisse mahuvad nii lihtsa kohaliku traditsioonilise toidu pakkujad kui rahvusvaheliselt tunnustatud gurmeerestoranid.
Lõuna-Eesti "KOLLASED AKNAD"
Aasta tagasi käivitas Lõuna-Eestis kokku viis aastat kestva National Geographic´u kollaste akende projekti.
Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile
Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee.
Uudiste arhiiv | Turismiteemalisi uudiseid leiad lisaks infoturism.ee-st
Otsi
Eesti Maaturism MTÜ;  Vilmsi 53g, 10147 Tallinn;  Tel: +372(0) 600 9999;  E-mail: eesti [at] maaturism.ee | Sisupuu