http://www.maaturism.ee/index.php?id=maaturismi-ettevotjad-kutsuvad-kylla-2019
Maaturism Eesti Saunatee Eesti Toidutee Liivimaa Maitsed Sündmused 2019 Eesti saared Liikme info Kontakt
 - Abruka
 - Aegna
 - Kassari
 - Kihnu
 - Prangli
 - Ruhnu
 - Vormsi

Kassari

Prindi leht
Väikesaared

Hiiumaaga tammide ja maanteega ühendatud Kassari on olnud aastakümneid kirjanike, kunstnike ja luuletajate meelispaigaks. Saarel asuvad Aino ja Oskar Kallase suvemaja, Hiiumaa Muuseumi Kassari Ekspositsioonimaja, ainulaadse arhitektuuriga paekivist ja rookatusega kabel. Kassari mõis rajati 18. sajandil. Tänaseni on säilinud 19. saj. ehitatud kärnerimaja, antvärkide maja ja liigirikas park seda ümbritseva kiviaiaga.
Siiani elutsevad pargis viinamäeteod, keda mõisa ajal toidulaua rikastamiseks kasvatati. Kunagi saarel olnud seitsmeteistkümnest tuulikust on säilinud üks – Ristete pukktuulik. Saarel on neli küla: Esiküla, Taguküla, Kassari ja Orjaku.
Orjaku sadama ehitust alustati 1912. aastal. Tsaari-Venemaa merejõudude vahenditega, kuid enne I maailmasõja puhkemist jõuti valmis vaid kaks kividest kaitsemuuli. Esimese Eesti Vabariigi päevil kasutati sadamat nii reisi-kui kaubasadamana. Tänaseks on Orjakust saanud turismisadam, mis võib vastu võtta kuni 3,5 m süvisega meresõidualuseid. Sadamast 1 km kaugusel on loodusrada ja vaatlustorn, Sääretirbuni jääb 5 km. Pikk ja kiviklibune kitsas neem, Sääretirp, on üks turistide lemmikpaiku. Kassari tuntuim supelrand Piibunina asub saare lõunarannikul – siinne kaldavesi on üks soojemaid Eestis.
Turismitalusid, söögi- ja majutuskohti on saarel küllaga ja igale maitsele. Kassarile on lihtne pääseda – emasaarelt viib tütarsaarele korralik maantee.

Hiiumaale saab praamiga nii Heltermaa sadamast mandrilt kui ka Triigi sadamast Saaremaal (sõidugrafikud www.tuulelaevad.ee)

Selgusid Eesti parimad söögikohad 2015. aastal!
50 parima söögikoha edetabelisse mahuvad nii lihtsa kohaliku traditsioonilise toidu pakkujad kui rahvusvaheliselt tunnustatud gurmeerestoranid.
Lõuna-Eesti "KOLLASED AKNAD"
Aasta tagasi käivitas Lõuna-Eestis kokku viis aastat kestva National Geographic´u kollaste akende projekti.
Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile
Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee.
Uudiste arhiiv | Turismiteemalisi uudiseid leiad lisaks infoturism.ee-st
Otsi
Eesti Maaturism MTÜ;  Vilmsi 53g, 10147 Tallinn;  Tel: +372(0) 600 9999;  E-mail: eesti [at] maaturism.ee | Sisupuu