http://www.maaturism.ee/index.php?id=maaturismi-ettevotjad-kutsuvad-kylla-2019
Maaturism Eesti Saunatee Eesti Toidutee Liivimaa Maitsed Sündmused 2019 Eesti saared Liikme info Kontakt
 - Abruka
 - Aegna
 - Kassari
 - Kihnu
 - Prangli
 - Ruhnu
 - Vormsi

Ruhnu

Prindi leht
Väikesaared

Kes siis Ruhnut ei teaks – see on saar Liivi lahes, mis on asukohast hoolimata meie, mitte lätlaste oma. Lohutuseks saatsime neile saart väisanud karu, kes otsemaid rahvalemmikuks sai. Rohkem kui karusid (kes on nüüdseks lahkunud) elab saarel eesti maakarja tõugu veiseid, lambaid, hobuseid ja pisut üle 60 inimese, kes saare, pudulojuste ja turistide eest hoolt kannavad.
Rahvast vähe, aga tööd ja tegemist palju: saarel asuvad ilmajaam, lennujaam, diiselelektrijaam, sadam, postkontor, muuseum, metskond, perearst, kool, kirik, raamatukogu koos internetipunktiga, töökoda, vallavalitsus, kaks aastaringselt tegutsevat kauplust ja rendisaun. Pika ajalooga puukirik on parim paik vaikseks mõtiskluseks.
Põline rootsi kogukond, kes kunagi saarel elas ja vanu kombeid tallel hoidis, lahkus 1944. a. peaaegu täies koosseisus Rootsi. Kohale jäi vaid kaks peret. Uued asukad tulid peamiselt Kihnust ja Saaremaalt, kuid tulijaid oli Tallinnastki. Esimesed märgid inimasustusest saarel pärinevad juba 7200 aastat tagant – Ruhnu saar oli üks esimesi „merest kerkijaid“ siinkandis. Ruhnu läänekallas on madalam ja laugem peamiselt metsaga kaetud idakaldast ning kasutusel põllumajandusmaana. Lisaks suurematele koduloomadele peetakse Ruhnul mesilasi.
Saare kodulehekülg www.ruhnu.eu

Suvel pääseb saarele Munalaiu ja Roomassaare sadamatest väljuva reisi- ja kaubalaevaga (sõidugraafikud www.saareliinid.ee)
Lennukiga saab Ruhnule nii Kuressaarest kui Pärnust (www.lendame.ee).

Selgusid Eesti parimad söögikohad 2015. aastal!
50 parima söögikoha edetabelisse mahuvad nii lihtsa kohaliku traditsioonilise toidu pakkujad kui rahvusvaheliselt tunnustatud gurmeerestoranid.
Lõuna-Eesti "KOLLASED AKNAD"
Aasta tagasi käivitas Lõuna-Eestis kokku viis aastat kestva National Geographic´u kollaste akende projekti.
Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile
Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee.
Uudiste arhiiv | Turismiteemalisi uudiseid leiad lisaks infoturism.ee-st
Otsi
Eesti Maaturism MTÜ;  Vilmsi 53g, 10147 Tallinn;  Tel: +372(0) 600 9999;  E-mail: eesti [at] maaturism.ee | Sisupuu