http://www.maaturism.ee/index.php?id=maaturismi-ettevotjad-kutsuvad-kylla-2019
Maaturism Eesti Saunatee Eesti Toidutee Liivimaa Maitsed Sündmused 2019 Eesti saared Liikme info Kontakt
 - Abruka
 - Aegna
 - Kassari
 - Kihnu
 - Prangli
 - Ruhnu
 - Vormsi

2010 konkursi teema: Veeturism

Prindi leht

Konkursi käigus otsiti neid ranniku-, järve- ja jõeäärseid turismisihtkohti, mis edendavad uuenduslikke lähenemisviise, pakkudes veeturismi teenust viisil, mis arendab kvaliteetsemat keskkonda, tuleb toime hooajast tingitud probleemidega ja tasakaalustab populaarseimate ja rahvarikkaimate turismisihtkohtade turismivoogusid.

Eestis jõudis konkursi finaal 3 sihtkohta: Muhu saar, Peipsiveere Sibulatee ja Võrtsjärve piirkond.
Konkursi "Eesti avastamata aarded 2010. Veeturism“ võitjaks ja parima veeturismi sihtkoha tiitliga pärjati Võrtsjärve piirkond, mis võlus rahvusvahelist žüriid tugevate ja mitmekesiste turismitoodete, väga hästi toimiva koostöö ning rikkalike traditsioonide säilitamisega.

Mille poolest on Võrtsjärve piirkond unikaalne?
Võrtsjärv asub Lõuna-Eestis ja on suuruselt teine järv Baltimaades. See järv ei ole mitte üksnes looduslik asuala, vaid ka kodu, tööandja, puhkeala, uurimisobjekt, ajaloo allikas ja veesõidukite liiklemiskoht. Võrtsjärv on ka oluline meelelahutuspaik ja tähtis veekogu kalanduse ning laevanduse seisukohalt. Võrtsjärve ja selle ümbruse ilu meelitavad kohale igas eas külastajaid, pakkudes tulijatele erinevaid võimalusi vaba aja ja aktiivse puhkuse veetmiseks.
Legend räägib, et vanal ajal oli selles kohas püha järv – Emujärv. Järve kallastel kasvanud tamme- ja vahtrapuu metsades elasid suuremad ja väiksemad haldjad, nõiad ja võlurid. Nii võime öelda, et esivanemate traditsioonid on Võrtsjärve ümbruses elavate inimeste kultuurielus alati olulist osa täitnud.
Kaladerohke Võrtsjärv on olnud läbi sajandite kohalike inimeste oluline elatusvahend. Aastasajad on järveäärset keskkonda mõjutanud ja jätnud oma jälje selle piirkonna kultuuri ja ajalukku. Vanal ajal asusid siin kalurite külad ja siit on pärit selles piirkonnas kasutusel olnud ajalooline kalastamise paat – kalepurjekas. Järves leidub rohkesti angerjaid, koha, latikat ja hauge-ahvenaid. Võrtsjärve võib pidada Eesti ainsaks mageveekalade muuseumiks.

Tiitliga „Euroopa veeturismi tippsihtkoht 2010” pärjati kakskümmend viis sihtkohta üle Euroopa.

Selgusid Eesti parimad söögikohad 2015. aastal!
50 parima söögikoha edetabelisse mahuvad nii lihtsa kohaliku traditsioonilise toidu pakkujad kui rahvusvaheliselt tunnustatud gurmeerestoranid.
Lõuna-Eesti "KOLLASED AKNAD"
Aasta tagasi käivitas Lõuna-Eestis kokku viis aastat kestva National Geographic´u kollaste akende projekti.
Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile
Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee.
Uudiste arhiiv | Turismiteemalisi uudiseid leiad lisaks infoturism.ee-st
Otsi
Eesti Maaturism MTÜ;  Vilmsi 53g, 10147 Tallinn;  Tel: +372(0) 600 9999;  E-mail: eesti [at] maaturism.ee | Sisupuu